Zawodnicy rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w czasie 7,5 minuty na partię. O miejsca na podium walczyli w kilku kategoriach.
Wśród dziewcząt z klas I-III szkół podstawowych wygrała Hanna Kostrubiec ze Szkoły Podstawowej w Sitnie, a drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Wiktoria Niścior. W kategorii chłopców mistrzem został Dawid Bekier z SP Płoskie, wyprzedzając Mateusza Kowalczuka z SP 6 Zamość i Krystiana Miszczuka z SP Sitno.
W grupie dziewcząt starszych (klasy IV-VI) triumfowała Oliwia Kliza z SP Borowina Sitaniecka, przed Karoliną Sokal z SP Sitaniec i Magdaleną Miętkiewicz z SP Borowina Sitaniecka. Trzy pierwsze miejsca w tej kategorii wśród chłopców zajęli: Marcin Mnich SP Sitaniec, Dawid Pióro SP Borowina Sitaniecka i Damian Pikuta SP Sitno.
Maja Kudyk z SP Sitno wygrała w kategorii dziewcząt z klas VII-VIII i gimnazjalistek, a druga była Monika Bekier z SP Płoskie. W grupie chłopców na najwyższym podium stanął Dominik Pańko, reprezentujący UKS Lider Zamość, a za nim uplasowali się Kamil Rabiega i Jakub Kardasz (obaj z SP Borowina Sitaniecka).
Dorota Czarny z Borowiny Sitanieckiej wygrała w kategorii seniorek, a wśród seniorów trzy pierwsze miejsca zajęli: Marian Marciniewicz UKS Azymut Siedliska, Jan Kowalczuk z Zamościa i Zygmunt Łyszcz z Mokrego.
W klasyfikacji szkół kolejność była następująca: SP Borowina Sitaniecka, SP Sitno i SP Sitaniec.
Nagrodę dla najstarszego zawodnik otrzymał Zygmunt Łyszcz, a dla najmłodszego – Mateusz Kowalczuk.
Organizatorem mistrzostw było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu przy współpracy GOK Gminy Zamość oraz przy wsparciu finansowym miasta Zamość i zamojskiego starostwa.




![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze