Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 21:44
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Zamojski Powiatowy Urząd Pracy nagrodzony podczas jubileuszowej konferencji

Mija 100 lat od powołania w Polsce Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji 23 stycznia 2019 w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja z udziałem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej. Podczas konferencji nagrodzono najbardziej wyróżniające się Powiatowe Urzędy Pracy, w tym zamojski PUP.
Zamojski Powiatowy Urząd Pracy nagrodzony podczas jubileuszowej konferencji

Autor: PUP Zamość

W konferencji, oprócz minister Elżbiety Rafalskiej, uczestniczyli m.in. przedstawiciele Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, dyrektorzy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy oraz członkowie Rady Rynku Pracy

Podczas uroczystości, w środę, 23 stycznia w Warszawie kierownictwo zamojskiego Powiatowego Urzędu Pracy odebrało z rąk minister Elżbiety Rafalskiej i wiceministra Stanisława Szweda aż trzy wyróżnienia. Zamojski PUP jako jeden z 2 urzędów w Polsce został wyróżniony statuetką za wdrażanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Otrzymał także wyróżnienie za wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018, a także dyplom za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy. Zamojski PUP otrzymał także dyplom marszałka województwa lubelskiego, podczas konferencji o Krajowym Funduszu Szkoleniowym, która odbyła się 29 stycznia w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. 

- Niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania jak publiczne służby zatrudnienia. Teraz służby zatrudnienia stoją przed zupełnie nowymi wyzwaniami natury społecznej, gospodarczej, ekonomicznej i technologicznej - przyznała podczas uroczystości minister Rafalska. 

W ubiegłym roku zamojski PUP otrzymał jako jeden z pięciu urzędów pracy w Polsce znak jakości "Przyjazny Urząd". Znak przyznawany jest  za osiągnięcia we wdrożeniu nowoczesnych metod obsługi interesanta i wysoką jakość usług publicznych. Urząd doceniła także warszawska Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych "Polprom", która zajmuje się problemami aktywizacji zawodowej młodych. W plebiscycie fundacji zamojski PUP, jako jedyny urząd w województwie lubelskim otrzymał tytuł "Lidera Aktywizacji Osób Młodych" .

Ramka: 

27 stycznia 1919 r.  na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Obecnie w Polsce istnieje 16 wojewódzkich i ponad 340 powiatowych urzędów pracy, które wspierane są przez Centra Informacji i Poradnictwa Zawodowego. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy CKZiU
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rafal Treść komentarza: A już myślałem że burmistrz będzie robił lody Data dodania komentarza: 5.06.2026, 15:24 Źródło komentarza: Lody za czerwony pasek także w Szczebrzeszynie. Zapłaci burmistrz Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama