W filmie dwukrotnie została pokazana zabytkowa (i bardzo zniszczona) cerkiew grekokatolicka z miejscowości Kniazie w gm. Lubycza Król. Można ją oglądać w pięknych, czarno-białych scenach na początku i na końcu "Zimnej wojny". Naszym zdaniem – spajają one całą fabułę filmu. Bo to m.in. właśnie w tej zabytkowej cerkwi główni bohaterowie (w tych rolach wystąpili Joanna Kulig i Tomasz Kot: dzieje burzliwej miłości postaci, które aktorzy grają, są głównym wątkiem "Zimnej wojny") biorą ze sobą symboliczny, pośpieszny ślub, a potem prawdopodobnie popełniają razem samobójstwo (interpretacja ostatnich scen filmu nie jest jednak jednoznaczna).
To nie wszystko. Jeden z naszych czytelników na profilu facebookowym "Kroniki Tygodnia" napisał, iż rozpoznał w "Zimnej wojnie" także rozległe krajobrazy z okolic Machnowa Nowego w gm. Lubycza Król. Czy to prawda? Warto się o tym przekonać, idąc na ten film do kina.

![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)

![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze