Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 10:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Dołhobyczów: Pieszo na Ukrainę tylko do końca roku

Przez ponad trzy lata granicę polsko-ukraińską w Dołhobyczowie można było pokonywać nie tylko samochodami, ale również pieszo. Ten pilotażowy projekt kończy się. Granicę będzie można w ten sposób przekraczać jeszcze tylko do końca roku.
Dołhobyczów: Pieszo na Ukrainę tylko do końca roku

Autor: Fot. NOSG

Ruch pieszy na granicy w Dołhobyczowie został wprowadzony w lipcu 2015 roku, a później przedłużany.  Na potrzeby pilotażu przeznaczono jeden z budynków dedykowany do odprawy autobusów.To rozwiązanie miało wskazać czy jest na nie zapotrzebowanie i ustalić skalę ruchu pieszego z Polski na Ukrainę i w przeciwnym kierunku.

– Uzyskane podczas pilotażu informacje posłużą w przyszłości do zaprojektowania i wykonania odpowiedniej infrastruktury przejścia pieszego, zapewniając odpowiednie warunki i bezpieczeństwo dla osób chcących skorzystać z takiej formy podróży – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że obecnie, w ciągu doby, granicę w Dołhobyczowie przekracza około 3,5 tys. podróżnych, z czego pieszo lub rowerem - ok. 850 osób. Tak będzie jednak jeszcze tylko do końca tego roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Polak nie taki mały 27.12.2018 20:19
Wreszcie będzie zrobiony porządek z tą postplatformowską patologią

wop 19.12.2018 21:31
kto na tym straci ,celnicy mniej w łape wezmną

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama