Przedsięwzięcie odbywać się będzie pod hasłem "100 litrów niepodległej krwi". Akcja w świetlicy wiejskiej w Zawadzie ma się rozpocząć o godz. 8.30 i potrwać do 14.30.
Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, m.in. konkursy, quizy, wystawę fotografii i kącik animacyjny, w którym czas spędzą dzieci, podczas gdy dorośli oddawać będą krew. Ponadto każdy krwiodawca otrzyma zestaw gadżetów, ciepły posiłek regeneracyjny i niepodległościowy deser.
Organizatorzy planują też rozlosowanie nagród. Do wygrania będą m.in. świąteczne drzewka, kosmetyki firmy BELL, karnet na tor kartongowy, pizzę, zestawy kebabowe i obiadowe.
Akcja odbywa się pod patronatem wójta gminy Zamość, a organizują ją: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość i Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s Wysokiem, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+,,Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką w Zawadzie , sołtys wsi Zawada oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadzie.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze