Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:30
Reklama

Zamość: Na ludowo za kratkami. Czyli Eurofolk 2018 w więzieniu (ZDJĘCIA)

Nie tylko na scenie na Rynku Wielkim, nie tylko na ulicach miasta, a także w okolicznych miejscowościach, ale również w... Zakładzie Karnym w Zamościu odbył się koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk w Zamościu.
Zamość: Na ludowo za kratkami. Czyli Eurofolk 2018 w więzieniu (ZDJĘCIA)
Autor: Fot. por. Paweł Palikot/ZK Zamość

Przed osadzonymi w zamojskim więzieniu wystąpili artyści portugalskiego zespołu „FARO”. Dzięki temu wyjątkowemu koncertowi skazani mieli okazję poznać tradycyjny taniec i muzykę, a także zobaczyć portugalskie ludowe stroje.

Zespół  został założony na początku 1930 roku i jest najstarszą grupą w regionie Algarve oraz jedną z najstarszych w całej Portugalii. Jako ambasador regionu i kraju prezentował swój dorobek artystyczny w ponad 20 krajach. Jest członkiem Portugalskiej Federacji Folkloru.

– Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osadzonych, dla których było to niejednokrotnie pierwsze spotkanie z ludową kulturą Portugalii – zapewnia t. chor. Jacek Szadkowski z ZK Zamość.

CZYTAJ TAKŻE: EUROFOLK 2018 - KOROWÓD PRZESZEDŁ ULICAMI MIASTA (ZDJĘCIA, FILMY)Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama