Zamość: Eurofolk 2018 rozpoczął się na dobre (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 11.07.2018, 19:39 (aktualizacja 12.07.2018 05:36)
  • ak
Zamość: Eurofolk 2018 rozpoczął się na dobre (ZDJĘCIA, FILMY) Fot. Anna Szewc
XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk rozpoczął się w Zamościu we wtorek koncertem "Gospodarze Gościom", z którym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Dzisiaj uczestnicy imprezy w barwnym korowodzie przeszli ulicami miasta.

Ta część festiwalu, jak zwykle, przyciągnęła na ulice miasta mnóstwo zamościan. Na trasie od Zamojskiego Domu Kultury do Rynku Wielkiego mieli okazję oklaskiwać muzykę, taniec i śpiew uczestników wydarzenia. 

 

Podczas tegorocznego Eurofolku mają w Zamościu występować: Ensemble National Artisttique du Benin z Beninu Inie brali udziału w korowdzie), Music&Dance Group Naoussa Paros z Grecji, Les Eclusiers de Lachine z Kanady, Ritmos del Tiempo Ballet Folklorico Peruano z Peru, Grupo Folklorico de Faro z Portugalii, Sveti Sava z Serbii, Żeliezko ze Słowacji oraz American Folk Dance Ensemle – Provo z USA (nie brali udziału w korowodzie). 

 

PEŁNY PROGRAM EUROFOLKU W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

ak

Zdjęcia (59)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe