Hrebenne: Fin okazał się Turkiem. Nie wjechał do Polski

  • 24.10.2017, 11:09 (aktualizacja 24.10.2017, 12:05)
  • ak
Hrebenne: Fin okazał się Turkiem. Nie wjechał do Polski NOSG
Dowód osobisty wyglądał jak prawdziwy. Był wystawiony na obywatela Finlandii. Podczas odprawy w Hrebennem okazało się, że Fin to Turek, a dokument, którym mężczyzna się posługiwał, został podrobiony.

Cudzoziemiec stawił się na przejściu w Hrebennem w niedzielę (22 października). W czasie kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach podróżnego i postanowił wnikliwie zbadać dowód osobisty. Okazało się, że to fałszywka.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas składania wyjaśnień okazało się, że jest obywatelem Turcji.Oświadczył, że dowód kupił jeszcze w swojej ojczyźnie za 6 tys. euro od handlarza dokumentów.

– Zatrzymany 24-latek, chciał przekroczyć granicę Polski, by później kontynuować podróż do Niemiec. Straż Graniczna wszczęła wobec niego postępowanie karne za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej na podstawie fałszywych dokumentów. Obywatelowi Turcji  wydano decyzję o odmowie wjazdu i zawrócono na Ukrainę – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Od początku roku strażnicy graniczni na Lubelszczyźnie ujawnili już ponad 800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej dotyczy to oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy, paszportów, wiz, dowodów rejestracyjnych, polis ubezpieczeniowych, zezwoleń na pobyt oraz praw jazdy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe