To była dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu LROT. Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Lubelskiego 2017 wybierano spośród 25 zgłoszonych. Kapituła wyłoniła laureatów trzech pierwszych miejsc, przyznała też pięć wyróżnień.
Wygrało Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a zgłoszona przez samorząd Zamościa Zamojska Twierdza Atrakcji zajęła drugie miejsce. Na trzecim znalazł się Festiwal Trzech Kultur we Włodawie.
Na liście wyróżnionych znalazły się: przewodnik Rowerem po Roztoczu zgłoszony przez Urząd Gminy Susiec, Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń), Ogólnopolski Festiwal Fantastyki FALKON (Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki ,,Cytadela Syriusza’’), LAND ART FESTIWAL (Fundacja Latająca Ryba) i Wioska Gotów w Masłomęczu (Masłomęckie Stowarzyszenie Wioska Gotów).
Swojego laureata wyłonili też internauci. Ich nagrodę zdobył Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czwartek (5 października) podczas VIII Lubelskiej Gali Turystyki w Centrum Spotkania Kultur. Nagrodę w imieniu miasta Zamość odebrał Damian Miechowicz, dyrektor wydziału promocji UM.




![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze