Zawiślak odcina się od Wnuka

  • 08.05.2017, 18:21 (aktualizacja 08.05.2017, 19:44)
  • mk
Zawiślak odcina się od Wnuka mk
8 maja poseł Sławomir Zawiślak i zamojscy radni z klubu PiS zorganizowali konferencję prasową, na której odnieśli się do zamieszania wokół uchwały parkingowej (o zaskarżonej do wojewody uchwale i konferencji rzecznika wojewody w jutrzejszym papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia"). Ponadto poseł Zawiślak oficjalnie poinformował o zerwaniu współpracy z prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem. Prezydent Wnuk nie chce komentować tej sprawy.

Konferencja była krótka (zaledwie 6 minut) i poprowadził ją przewodniczący klubu radnych PiS Jan Obszański. Jako pierwszy głos zabrał Dariusz Zagdański. Radny odniósł się do uchwały parkingowej czytając oświadczenie w tej sprawie. W nim przypomniał, że klub radnych PiS nie brał udziału w głosowaniu nad uchwałą.

- Klub radnych PiS nie zgodził się z panem prezydentem co do zaproponowanego wzrostu opłat z 2 zł do 3 zł za godzinę parkowania. Członkowie klubu zgłaszali prezydentowi, że zaproponowany projekt uchwały może mieć wady prawne. Stąd też został zgłoszony wniosek o przerwę w celu uzupełnienia materiału, który uwzględniałby także autopoprawki do projektu uchwały. Jednak radni sprzyjający panu prezydentowi odrzucili ten wniosek w głosowaniu.  W konsekwencji podjęto uchwałę, która po interwencji służb Urzędu Wojewódzkiego, w części okazała się niezgodna z prawem. Ta część uchwały była niekorzystna dla osób, które faktyczne zamieszkują na terenie Starego Miasta, ale nie są zameldowane na Starym Mieście oraz niekorzystna dla najemców lokali, którzy wynajmują lokale od innych podmiotów niż miasto Zamość – wyliczał radny Zagdański i dodał na koniec, że „nie wiemy, czy gdziekolwiek w Polsce obowiązują przepisy o całodobowym parkowaniu” .

Jednocześnie radny Zagdański zaznaczył, że kwestie ekonomiczne zaproponowane przez pana prezydenta (w uchwale  - przyp. red.) będą obowiązywać.

Po wystąpieniu radnych poseł PiS Sławomir Zawiślak wygłosił komunikat:

- 4 maja br. na posiedzeniu zarządu PiS powiatu grodzkiego Zamość dokonano analizy dotychczasowej współpracy rekomendowanego przez Prawo i Sprawiedliwość na stanowisko prezydenta miasta pana Andrzeja Wnuka. Zarząd PiS powiatu grodzkiego postanowił wycofać z dniem 4 maja poparcie polityczne dla prezydenta miasta Zamościa pana Andrzeja Wnuka. Tym samym pan prezydent nie ma prawa używać znaku graficznego partii, ani też powoływać się na jej poparcie w swoich wystąpieniach publicznych. Jednocześnie członkowie PiS, radni oraz osoby rekomendowane przez struktury partii do pełnienia zadań publicznych oświadczają, że tak jak dotychczas nadal będą udzielały wsparcia i pomocy przy wszelkich projektach, inicjatywach służących rozwojowi miasta i regionu.

Na konferencji, oprócz radnych, u boku posła pojawili się dwaj działacze PiS: Krzysztof Gałaszkiewicz, (dyrektor Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR) i  Andrzej Olborski (dyrektor generalny PGE Dystrybucja oddział Zamość). Wcześniej obaj pracowali w UM Zamość. Andrzej Olborski zarządzał gospodarką komunalną, Krzysztof Gałaszkiewicz wydziałem ewidencji kierowców i pojazdów.

Poprosiliśmy Andrzeja Wnuka o komentarz w tej sprawie. – Nie komentuję – odparł prezydent Zamościa.

 

Już jutro w wydaniu papierowym "Kroniki Tygodnia" piszemy o dalszym ciągu zamieszania wokół uchwały parkingowej. A w kolejnym wydaniu, który ukaże się w przyszłym tygodniu, więcej na temat dotychczasowej współpracy radnych, posła PiS i prezydenta Zamościa.

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 marian
marian 09.05.2017, 20:21
Słaby gospodarz miasta słaba ekipa były obiecanki cacanki przed wyborami rozplakatujemy program wyborczy Wnuka i radnych

Pozostałe