Straż Graniczna szuka 145 osób do pracy. Tak wyglądają zarobki na starcie

  • 25.05.2022, 06:00
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Straż Graniczna szuka 145 osób do pracy. Tak wyglądają zarobki na starcie Fot. NOSG W Straży Granicznej każdy może znaleźć interesującą pracę.
Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie zamierza w tym roku przyjąć 145 nowych osób. Ma im do zaoferowania dużo, a wraz z rozwojem zawodowym jeszcze więcej. Ile? I kto może do straży dołączyć?
Najniższe wynagrodzenie (na stanowisku kursanta w przypadku przyjęcia do służby przygotowawczej w Straży Granicznej) dla funkcjonariusza wynosi ok. 3290 netto. Najwięcej zarobi funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany już na stanowisko młodszego asystenta lub kontroler – dokładnie od ok. 4310 zł do 4720 zł (kwoty netto).

Funkcjonariusze mogą jeszcze liczyć na zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów, równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego czy pomoc finansową na zakup lokalu mieszkalnego lub domu. Czy to wystarczy, by skusić potencjalnych nowych pracowników?

– Mamy dość spore zainteresowanie. Nie narzekamy na brak kandydatów, ale chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnie zainteresowanych, stąd przypominanie o rekrutacji – mówi kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Dodaje, że przyjęcia nowych funkcjonariuszy są rozłożone w czasie ze względu na kilkuetapowy proces rekrutacyjny. Kandydaci składają najpierw wymagane dokumenty. Potem czeka ich rozmowa kwalifikacyjna i sporo testów: psychologiczny, pisemny z wiedzy ogólnej oraz ze znajomości języka obcego (na stronie straży można zobaczyć przykładowe pytania). Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, muszą jeszcze przejść test sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną.

Kto przebrnie przez te wszystkie etapy pomyślnie i w trakcie się nie rozmyśli, może liczyć na dobre warunki pracy w państwowej instytucji i możliwość stałego rozwoju zawodowego, ponieważ każdy ma otwartą przed sobą ścieżkę kariery.

– Służba w Straży Granicznej wiąże się z szerokim wachlarzem różnego rodzaju specjalności. Każdy może znaleźć coś dla siebie, może to być pełnienie służby bezpośrednio przy granicy państwowej, przy kontroli paszportowej, przy szczegółowej kontroli dokumentów, można pełnić służbę przy kontroli do spraw cudzoziemców, kontroli legalności pobytu cudzoziemców czy może to być technik kryminalistyki lub opiekun osób, które przebywają w strzeżonych ośrodkach – to dla osób po kierunkach psychologicznych - dodaje Sienicki.

Nabory do straży są prowadzone co roku. W tym przyjętych ma być 145 osób. W sumie w Nadbużańskiej Straży Granicznej pracuje ok. 2,5 tys. funkcjonariuszy w 20 placówkach na terenie województwa lubelskiego.

Czytaj także: Zatrzymanie prawa jazdy niezgodne z Konstytucją?

Wioletta Dudek-Ruszel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XVMKrzysiek
XVMKrzysiek 03.06.2022, 22:35
Próbujcie naiwniacy,żeby tam się dostać trzeba mieć naprawdę szerokie horyząty i plecy
Edward
Edward 31.05.2022, 16:34
Za te marne pieniądze, niech szukają frajerów.
abc
abc 29.05.2022, 09:26
Żałosne te artykuły o rekrutacji. Dziwię się młodym ludziom ( bez pleców) którzy aplikują. Serio wierzą że dostaną tę pracę?
Krzys
Krzys 26.05.2022, 09:59
Był bym chętny ale państwo polskie zabrało mi prawko po syropie na gardło w czasie choroby i nigdy nie miałem wypadku 2 .4 roku przejechałem ponad 380 tys km po Europie ale czy warto bronić kraju o zakłamanym rządzie? Nie daleko mam do granicy
syrop
syrop 06.06.2022, 16:27
po syropie... dobre wytlumaczenie nie jest zle, ale nikt głupi nie jest

Pozostałe