Zamość inwestuje w sport

  • 26.08.2016, 12:26 (aktualizacja 26.08.2016, 12:32)
  • tomt
Zamość inwestuje w sport
Nowa wielofunkcyjna hala sportowa, siłownia z prawdziwego zdarzenia oraz sala do walk – takimi obiektami już w przyszłym roku będzie się mógł pochwalić zamojski OSiR.

Intensywne prace ruszyły pod koniec lipca i hala rośnie dosłownie w oczach. Prace ziemne mają się ku końcowi, a zarys ścian budowli już widać. Powstają także elementy konstrukcji, które zostaną dowiezione do Zamościa, a ich sam montaż, jak twierdzi wykonawca, nie potrwa dłużej niż dwa tygodnie. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 15 listopada, choć niewykluczone, że termin oddania obiektu do użyteczności publicznej może być nieco wcześniejszy.

 – Wewnątrz znajdą się trzy korty tenisowe, ale nawierzchnia akrylowa świetnie nadaje się i spełnia wymagane normy również do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, stąd też hala może być wykorzystana wielofunkcyjnie. Mamy też możliwość zastosowania będących w posiadaniu OSiR-u mobilnych trybun, mogących pomieścić do stu widzów – informuje dyrektor zamojskiego OSiR-uWojciech Adamczyk. – Wymiary boisk to w sumie 38 na 52 metry, a powierzchnia całego obiektu to ponad 2 000 metrów kwadratowych.

Koszt całej inwestycji zamyka się kwotą 2 845 528 zł netto i zostanie sfinansowany z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 800 000 zł, środków własnych w wysokości 1 300 000, pozostała zaś część kosztów zostanie pokryta ze środków unijnych. Budowa hali to jednak nie jedyna inwestycja w infrastrukturę OSiR-u.

Pomysł na siłownię

 – Jednocześnie remontujemy budynek, który kiedyś był filtrownią odkrytej pływalni. W nim będzie się mieścić nowoczesna siłownia o powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych. Oprócz głównej sali do ćwiczeń, powstanie też mniejsza salka wolnych ciężarów, z czterema podestami dla ciężarowców – wyjaśnia Adamczyk. – Również i ta inwestycja, o wartości 488 000 zł netto, jest w 50 proc. dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Czytaj więcej w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

tomt

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe