Pracuje coraz więcej skazanych

  • 31.07.2018, 09:00
  • lew
Pracuje coraz więcej skazanych
Już ponad 100 osadzonych wychodzi codziennie poza mury zamojskiej jednostki penitencjarnej przy ul. Hrubieszowskiej do roboty. Ponad 80 proc. z nich pracuje odpłatnie, regulując za zarobione pieniądze zobowiązania alimentacyjne, nałożone przez sąd nawiązki czy po prostu wspierając materialnie swoich najbliższych.

W ramach realizowanego przez Służbę Więzienną programu "Praca dla więźniów", w zamojskim zakładzie karnym liczba zatrudnionych osadzonych w ostatnim kwartale wzrosła aż trzykrotnie. Było to możliwe dzięki korzyściom, jakie przysługują pracodawcom na podstawie wprowadzonych przepisów, szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej oraz starań administracji zamojskiej jednostki penitencjarnej. – Na sukces, z pewnością wpłynęła też sama jakość pracy osadzonych, którzy potwierdzili m.in. swoje umiejętności i chęć zatrudnienia, a także zapotrzebowanie na rynku pracy – wyjaśnia st. chor. Jacek Szadkowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Zamościu.

Zatrudnienie na zewnątrz jednostki mogą podejmować jedynie osadzeni odbywający karę w oddziale zewnętrznym przy ul. Hrubieszowskiej (trafiają tam przeważnie młodociani oraz osoby, które po raz pierwszy trafiły za kratki za przestępstwa mniejszego kalibru – przyp. red.). Na ok. 330 przebywających tam więźniów, codziennie do pracy na zewnątrz zakładu wychodzi ponad 100, z czego ponad 80 proc. z nich pracuje odpłatnie. – Fakt zwiększenia zatrudnienia odpłatnego osadzonych posiada bardzo ważne aspekty społeczne – podkreśla ppłk Dariusz Bernat, dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


CZYTAJ TAKŻE: KILKANAŚCIE FIRM DAJE PRACĘ WIĘŹNIOM Z HRUBIESZOWA

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe