Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:47
Reklama

Zamość zawiruje w tańcu. Już wkrótce Eurofolk 2018. Znamy program

Ta impreza to prawdziwe święto folkloru z całego świata. Już niedługo w Zamościu rozpocznie się kolejna edycja XVII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Eurofolk” 2018.
Zamość zawiruje w tańcu. Już wkrótce Eurofolk 2018. Znamy program
Autor: Fot. A. Szewc/Archiwum

Jak co roku, w pierwszej połowie lipca, tak i tym razem Zamość stanie się na kilka dni stolicą tańca, muzyki i śpiewu. Podczas tegorocznego Eurofolku koncertować mają ludowe zespoły z całego świat. Publiczność będzie miała okazję oklaskiwać grupy:

Ensemble National Artistique du Benin (Ballet National) – Benin,
Music & Dance Group „Naoussa Paros” – Grecja,
Les Éclusiers de Lachine – Kanada,
Music & Dance Group „Naoussa Paros” – Peru,
Grupo Folklorico de Faro – Portugalia,
OKUD „Sveti Sava” – Serbia,
Zespół Folklorystyczny Želiezko – Słowacja,
Brigham Young University – American Folk Dance Ensemble – Provo, USA,
Zespół Ludowy „Rokiczanka” – Polska.

Gospodarzem wydarzenia będzie oczywiście Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM EUROFOLKU 2018 W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

CZYTAJ TAKŻE: W KOROWODZIE NA LUDOWO: ROZPOCZĄŁ SIĘ EUROFOLK 2017 (ZDJĘCIA, FILMY)

CZYTAJ TAKŻE: EUROFOLK 2017 - KONCERT FINAŁOWY (ZDJĘCIA, FILMY)

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama