Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 lipca 2026 15:14
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

XVIII Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia" (RELACJA, ZDJĘCIA)

Historia piłką się toczy. Słowa te idealnie wpisują się w Piłkarską Galę Zamojszczyzny, która miała miejsce w Hotelu&Resort Marina w Nieliszu. W czasie uroczystości rozstrzygnięty został XVIII Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia", swoje nagrody i wyróżnienia wręczył również Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
XVIII Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia" (RELACJA, ZDJĘCIA)

Autor: Fot. Agnieszka Jakubowska

Po siedmiu tygodniach głosowania czytelnicy "Kroniki Tygodnia" zadecydowali. Tytuł Piłkarza Roku powędrował do doświadczonego gracza Tomasovii – Ireneusza Barana. Jak przyznał zawodnik, nie spodziewał się tak ogromnego wyróżnienia.

 – Pewnie, że jechałem na galę z nadziejami, ale zwycięstwo było dla mnie ogromną niespodzianką. Chciałbym podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy i zapewnić, że ta nagroda jest dla mnie zobowiązaniem. Mimo że mam już parę latek, to ciągle jest we mnie głód piłki – powiedział nam szczęśliwy laureat.    

Drugie miejsce w tej kategorii zajął obrońca Hetmana Zamość – Dawid Daszkiewicz, który w ubiegłym roku triumfował w kategorii Odkrycie Roku. Najniższy stopień na podium przypadł zaś superstrzelcowi z Huczwy Tyszowce – Damianowi Ziółkowskiemu.

Kolejne emocje związane były z wyborem Trenera Roku. Z grona ośmiu nominowanych szkoleniowców  na trzecie miejsce głosami naszych czytelników zasłużył Robert Wieczerzak z Kryształu Werbkowice. Z drugiej lokaty cieszył się zaś Marek Sadowski – opiekun Tomasovii. Tytuł Trenera Roku powędrował zaś do Sebastiana Luterka – szkoleniowca trampkarzy AMSPN Hetman Zamość.

 – Dziękuję wszystkim czytelnikom za oddane na mnie głosy. Podziękowania również dla Tomka Pociennika, z którym wspólnie pracujemy na sukces naszego zespołu. Cieszę się z nagrody w plebiscycie, ale również z faktu nagrody kapituły OZPN dla Pawła Babiarza. To jasny sygnał, że praca z młodzieżą jest bardzo ważna. Tak naprawdę na ocenę naszej pracy przyjdzie czas za parę lat, kiedy nasi wychowankowie będą wchodzić do seniorskiej piłki – powiedział Sebastian Luterek.

W trzeciej z kategorii trwała walka o miano Drużyny Roku. Tytuł po raz drugi z rzędu trafił do Hetmana Zamość, co tylko pokazuje, jak oddanych kibiców ma ten klub. Okolicznościowy puchar i nagrody odebrał prezes Krzysztof Krawczuk. Drugie miejsce w tej kategorii zgarnęła Omega Stary Zamość, a wyróżnienie odebrał prezes Mariusz Nizioł. Na trzecie miejsce zasłużył zaś sobie Gryf Gmina Zamość, reprezentowany w czasie gali przez prezesa Tomasza Bondyrę.

Ostatnią kategorią, w której przyznaliśmy plebiscytowe nagrody, był wybór Odkrycia Roku. Nominację otrzymali gracze młodzi, perspektywiczni, ale mający już spory wpływ na poczynania swoich drużyn. Laureatem został 17-letni środkowy pomocnik Omegi Stary Zamość – Filip Maciejewski. Drugie miejsce zajął Jakub Bubiłek z Roztocza Szczebrzeszyn, a trzecie Filip Pietrusiewicz z Unii Hrubieszów. Z zainteresowaniem będziemy przyglądać się dalszym losom młodych graczy, licząc na to, że głosy naszych czytelników ułatwią im start w piłkarską dorosłość.

Pełna relacja z piłkarskiej gali w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

co??? 06.02.2018 14:37
co wy z tym Daszkiewiczem ? jeszcze mu daleko do takich nominacji

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Jak na to patrzę to dochodzę do wniosku że ci ludzie traktują Polske jako żerowisko!nie tylko w Bilgoraju Data dodania komentarza: 22.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: Ciszy nocnej nie ma!! Treść komentarza: Jaka cisza nocna gdzie??te wyjące motory i samochody po 22 I to miedzy blokami Data dodania komentarza: 22.07.2026, 13:40 Źródło komentarza: Zamość: Turystyczna wizytówka czy „miasto-sypialnia”? Starówka w ogniu sporu o ciszę nocną Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: POdwyżki teraz nazywają nowymi cenami hiPOkryzja Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:02 Źródło komentarza: Hrubieszów: Nowe opłaty za śmieci i ścieki Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Takie kominy KORYTO+ też w Hrubieszowie Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: Dyktatura Tfusska zafundowała kominy płacowe i prywatyzacyjny upadek szpitali. Szykują dla emerytów i ręcistów uchwałę by mogli przechodzić na czerwonym co zmniejszy o 90% wydatki budżetu Data dodania komentarza: 22.07.2026, 11:57 Źródło komentarza: Szokujące kulisy pracy na SOR-ach Autor komentarza: Mm Treść komentarza: Patrz w lusterka, motocykle 150km/h+ są wszędzie. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Zamość: Motocyklistka uderzyła w tył audi. 33-latka trafiła do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama