Festiwal pod honorowym patronatem biskupa Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej odbył się w środę (25 października). Przed jurorami zaprezentowało się 51 zespołów, tercetów, duetów i solistów, łącznie ok. 200 młodych wokalistów.
Wśród zespołów dziecięcych tytuł laureata zdobył Zespół Wokalny z zamojskiego MDK, a wyróżnienie Zespół wokalno-taneczny „Wiolinki” z SP nr 3 w Zamościu.
W starszej grupie nagrodzony został Chór „Tęcza” z SP w Księżpolu, a wyróżniony zespół „Wesołe Nutki” z SP w Trzeszczanach,.
W kolejnej kategorii wiekowej laureatami zostali członkowie zespołu wokalno-instrumentalnego z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu. Wyróżnienia otrzymały zespoły: „Rozśpiewane Anioły” – SP nr 8 w Zamościu i „Canto” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu.
Nagrodę dyrektora MDK Zamość Andrzeja Szumowskiego otrzymał Zespół „Złota Piątka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie.
Wśród najmłodszych solistów najlepiej wypadła Kinga Kostyńska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie, a wyróżniona została Emilia Bielecka – SP w Stróży.
W grupie starszej wygrała Wiktoria Krawczyk z SP w Stróży, a wyróżnienie zdobyła Ada Zych – SP nr 5 w Biłgoraju. W kolejnej grupie wiekowej laureatką została Amelia Juszczak – I Szkoła Społeczna w Zamościu, zaś wyróżnienie otrzymała Aleksandra Halusiak z SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.
Wśród najstarszych wygrała Kinga Dziduch reprezentująca Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju. Laureatki wyróżnień to: Aleksandra Cząstkiewicz – I LO w Biłgoraju, Aleksandra Romańczuk – ZSP nr 1 w Zamościu, Diana Kotula – ZSZiO w Biłgoraju, Adriana Różańska – MDK Zamość.
Nagrodę Andrzeja Szumowskiego otrzymała Kaja Peć ze Szkoły Podstawowej w Józefowie.







![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze