Wybór wiceprzewodniczącego odbył się podczas sesji 22 grudnia. Jan Małysza w imieniu Klubu Radnych PiS zgłosił kandydaturę Andrzeja Łagożnego.
– To osoba merytoryczna, przygotowana do pełnienia tej funkcji. Od wielu lat pracuje w radzie i komisjach oraz pełnił funkcję członka zarządu w poprzedniej kadencji. Jest on mocno przygotowany do pełnienia tej funkcji – argumentował.
Drugim kandydatem był Henryk Paska. Zgłosiła go radna Danuta Gura, która podkreślała, że jest on wieloletnim radnym, posiada odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Zaznaczyła, że swoją postawą wielokrotnie wykazał, że jest osobą kompetentną.
– Był dyrektorem KRUS w Lublinie, obecnie jest kierownikiem DPS w Długim Kącie. Jest osobą lubianą, aktywną i służącą dobrą radą. Uważam, że będzie dobrym wiceprzewodniczącym Rady Powiatu – mówiła.
W skład komisji skrutacyjnej weszli: Jan Łebko, Marcin Kulig, Tomasz Bury.
W wyniku tajnego głosowania wiceprzewodniczącym został Andrzej Łagożny. Otrzymał on 11 głosów „za”. Jego konkurent zdobył 10 głosów.


![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-cz-2-1772807068-39.jpg)
![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-1772805579-6.jpg)










![Ujazdów: Kierowca miał 2, pasażer 3 promile. Zaliczyli zjazd do rzeki [ZDJĘCIA] Ujazdów, 1 marca 2026. Pijany kierowca audi wjechał do rzeki.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-ujazdow-kierowca-mial-2-pasazer-3-promile-zaliczyli-zjazd-do-rzeki-zdjecia-1772445196.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze