Wyglądał strasznie, ale akurat w tym wypadku nikomu nic się nie stało. Trudno uwierzyć w takie szczęście, bo na drodze S7 na wysokości miejscowości Powierz (woj. warmińsko-mazurskie) ciężarówka nagle skręciła i uderzyła w osobową Teslę. - Następnie ciężarówka pokonała barierę rozdzielającą pasy ruchu i przejechała na pas prowadzący do Warszawy, gdzie zderzył się czołowo z autobusem jadącym w kierunku Warszawy. W autobusie znajdowało się 8 pasażerów oraz kierowca, a w zdarzeniu brało udział łącznie 11 osób. Do szpitala z obrażeniami trafiło 5 pasażerów autobusu jego kierowca oraz kierowca pojazdu ciężarowego – podała policja.
I to jeden z tych wypadków, który można uznać jednak za szczęśliwym, bo bez ofiar.
Czytaj: Gmina Nielisz: Policjanci uratowali 2,5-letnie dziecko i 2 kobiety z wywróconej łódki. Były pijane
Ostatni weekend wakacji
Przed nami ostatnie dni wakacji, a IMGW zapowiada, że będzie ciepło i pogodnie. Nie jest to wcale najlepsza wiadomość, bo w takie dni – zgodnie ze wszelkimi statystykami – najczęściej dochodzi do wypadków na drogach.
Oznacza to, że ostatni weekend lata może jeszcze poszerzyć tragiczną listę. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na interaktywnej mapie policyjnej, w te wakacje doszło już do 292 wypadków śmiertelnych. To nie tylko zderzenie samochodów, bo były 34 śmiertelne zdarzenia z udziałem pieszych i 63 dotyczące motocyklistów oraz 26 wypadków rowerzystów.
I jeszcze utonięcia
Dobra pogoda może też wiele osób skłonić do kąpieli. Tu też trzeba przywołać tragiczne dane. W tym roku policja odnotowała 122 ofiary wody. Najgorszy pod tym względem był lipiec – 51 utonięć, a w dużej mierze deszczowy sierpień (jeszcze się nie skończył) to 41 ofiar.
Przeczytaj: Katastrofa F-16 w Radomiu. Zginął mjr Maciej „Slab” Krakowian

![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-1-1765696782-4.jpg)
![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-2-1765697342-42.jpg)
![Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA] Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/13/sm-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765646508-0.jpg)




![Mister AWF 2025 wybrany! Prezentujemy zwycięzcę i uczestników [GALERIE ZDJĘĆ, WIDEO] 10 grudnia odbyły się wybory Mistera Akademii Wychowania Fizycznego.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-mister-awf-2025-wybrany-prezentujemy-zwyciezce-i-uczestnikow-galerie-zdjec-wideo-1765698209.jpg)









![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze