Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 14:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zwierzogranie, czyli WOŚP dla zwierząt. Podaj łapę, zagraj z nami

Jest znany m.in. z pomocy schroniskom dla zwierząt. Teraz poseł Łukasz Litewka: chce, żeby zagrała im Wielka Orkiestra. Ma błogosławieństwo Jurka Owsiaka.
Łukasz Litewka ogłosił na Facebooku, że w tym roku zorganizuje Zwierzogranie, czyli Wielką Orkiestrę Pomocy dla zwierząt. To odpowiedź na głosy internautów.
Łukasz Litewka ogłosił na Facebooku, że w tym roku zorganizuje Zwierzogranie, czyli Wielką Orkiestrę Pomocy dla zwierząt. To odpowiedź na głosy internautów.

Autor: Canva / Faceboo Łukasz Litewka

Łukasz Litewka ogłosił na Facebooku, że w tym roku zorganizuje Zwierzogranie, czyli Wielką Orkiestrę Pomocy dla zwierząt. To odpowiedź na głosy internautów. 

Zwierzogranie skalą ma przypominać WOŚP

Na początku 2024 roku w krakowskim schronisku odbyła się akcja na rzecz adopcji zwierząt. W jeden weekend do nowych domów trafiło ponad 100 psów. 

Akcję wsparł wówczas poseł Łukasz Litewka. Jest on znany z pomocy ludziom i zwierzętom i udziału w akcjach charytatywnych na rzecz czworonogów. 

ZOBACZ: Zamość: Psy ze schroniska czekają na nowy dom. Zdjęcia

Udana akcja w Krakowie najwyraźniej stała się inspiracją dla Łukasza Litewki. Efekt?

Poseł zapowiedział na Facebooku, że zorganizuje dużą akcję pomocy zwierzętom. Skalą ma przypominać WOŚP. Akcję nazwał Zwierzogranie. Poparcie dla niej wyraził Jurek Owsiak 

„W rękach trzymam oficjalny list od Jurka Owsiaka, który popiera nasz pomysł” – napisał na FB.dodał zdjęcie, na którym trzyma oprawiony list od założyciela i lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Super pomysł (…) tylko dobrze to przygotuj" – czytamy.

Organizator: chcemy zrobić to dla zwierząt

Strona internetowa akcji ruszyła we wtorek 28 stycznia. Od chwili jej uruchomienia wsparło ją już ponad 131 tysięcy osób. Wystarczy wejść na tę stronę... I „przybić łapę”.

„(…) zapraszam wszystkich, niezależnie od wiary, poglądów i przekonań. My po prostu chcemy zrobić to dla zwierząt” - zachęca Łukasz Litewka.

A na stronie zwierzogranie.pl dodaje: „Jestem sternikiem Fundacji #teamLitewka, pomysłodawcą Zwierzogrania, ale przede wszystkim – jak miliony Polek i Polaków – kocham zwierzęta.

Chcesz wspomóc organizację wydarzenia? Napisz: [email protected]”. 

Kiedy poznamy szczegóły akcji?

Nie znamy jeszcze szczegółów Zwierzogrania. Cel tej akcji charytatywnej ma być ogłoszony w walentynki – 14 lutego. 

„(…) mamy za sobą pierwsze spotkania z przyszłymi partnerami Zwierzogrania. O wszystkim będziemy na bieżąco informować” – napisał na FB poseł Łukasz Litewka. 

CZYTAJ TEŻ: Pałac Zamoyskich popada w ruinę. Prezydent Zamościa jest gotów przekazać zabytek, by go ratować


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PO to zło 03.02.2025 05:55
Co za debilizmy

taaak?? 02.02.2025 18:37
to teraz p. owsiak już błogosławi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama