Zainteresowanie kamperami coraz większe
Według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w 2017 r. w Systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów wśród samochodów dostawczych do 3,5 t zarejestrowanych zostało 300 pojazdów kempingowych. Dla porównania, w roku poprzednim dokonano około 40 mniej rejestracji. Z roku na rok zainteresowanie kamperami jest coraz wyższe, co tylko potwierdza tezę, że Polacy lubią wypoczywać w kamperach. Niestety nie wszyscy mają taką możliwość, bowiem ceny mobilnych domów nie należą do najniższych.
Zakup nowego pojazdu to wydatek rzędu 100 tysięcy złotych. Średnia pensja w Polsce to około 3 tysiące netto. Przeciętny Polak ma inne ważniejsze wydatki, przez co zakup stosunkowo drogiego kampera odchodzi na dalszy plan. Dla przykładu, płace w Niemczech są prawie 4-krotnie wyższe niż w naszym kraju, dlatego też mieszkańcy tego kraju nie muszą wybierać, czy za odłożone pieniądze kupić samochód osobowy czy kamper, bowiem mogą mieć jedno i drugie – bo ich stać.
Sprzedaż kamperów wciąż niska
Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, zakup kampera prosto z salonu to bardzo duży wydatek. Za lepiej wyposażone modele, cechujące się dobrymi danymi technicznymi, trzeba zapłacić nawet 200 tys. zł. Taniej można kupić proste auto kempingowe z niezbyt mocnym silnikiem. Zyskuje na tym sprzedaż przyczep kempingowych, których sprowadzono do kraju nawet 10 razy więcej niż kamperów. Osoby, którym mimo wszystko marzy się posiadanie kampera na własność, zazwyczaj rezygnują z zakupu nowego pojazdu i sięgają po pozostający w dobrym stanie technicznym model z rynku wtórnego. Ale te często liczą sobie kilka lat a ich stan nie jest idealny, dlatego z czasem może pojawić się konieczność wymiany niektórych podzespołów, co narazi właściciela na dodatkowe koszty.
Nowy prosto z salonu lub z historią z rynku wtórnego – nieważne, gdzie kupisz kamper. Zawsze pamiętaj o motorhome insurance online quote – korzystnej ofercie ubezpieczenia dla domów na kółkach, która zapewni Ci bezpieczeństwo w trasie i poza nią.
![Radni oglądali nową część szpitala w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Radni oglądali nową część szpitala w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-radni-ogladali-nowa-czesc-szpitala-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1765999372-0.jpg)
![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Radni oglądali nową część szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Już niedługo koniec budowy! [ZDJĘCIA] 17 grudnia radni powiatu tomaszowskiego w towarzystwie starostów oglądali postępy prac, a właściwie prawie ich finał, w dobudowanej części szpitala powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-radni-ogladali-nowa-czesc-szpitala-w-tomaszowie-lubelskim-juz-niedlugo-koniec-budowy-zdjecia-1766000213.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)




