Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, a wybitny skrzypek i kompozytor jest przyjacielem stowarzyszenia i od blisko 15 lat wspiera je poprzez jego promocję, udział w charytatywnych imprezach oraz finansowo. W uznaniu tych zasług Krzesimir Dębski został uhonorowany Kamieniem Milowym, czyli najwyższym wyróżnieniem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”.
Czytaj też: Krzesimir Dębski w Alei Sław w Zamościu
Goście, którzy przybyli na XI Wieczór Dobroczynności „OdDam”, mogli przeżyć niezapomniane chwile wzruszeń, obcując z utworami maestro, poczynając od muzyki klasycznej, poprzez filmową aż do jazzu. Wystąpili uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zamościu, Magdalena Sałamacha-Kostrubała, której akompaniował Krzesimir Dębski oraz Trio Gitarowe pod kierunkiem Andrzeja Fila.
Podczas przerw między występami goście zachwycali się wyrobami artystycznymi wykonanymi przez uczestników placówek stowarzyszenia (z pomocą nauczycieli i terapeutów) oraz darami przekazanymi przez licznych ofiarodawców, w tym od artystów Jerzego Tyburskiego i Magdaleny Giedroyć.
Darowizny w kwocie około 20 tys. zł (włącznie z przyrzeczonymi przelewami na konto stowarzyszenia) wesprą remont i wyposażenie Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach, który 10 czerwca – w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia – został zalany. Datki wciąż płyną…
– Szczególne podziękowania pragnę złożyć Pani Prezes Marii Król za zaproszenie i nieustającą pracę na rzecz Stowarzyszenia. Jej determinacja, ogromne serce i zaangażowanie są inspiracją dla nas wszystkich – napisał w mediach społecznościowych Krzesimir Dębski.
Zobacz zdjęcia: Zamość: Krzesimir Dębski ma swoją tablicę w Alei Sław

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze