Trwa nabór do programu stypendialnego dla kandydatów na żołnierzy. MON tak zachęca przyszłych studentów:
„Zamierzasz podjąć studia na kierunkach medycznych, politechnicznych, biologii lub chemii? Bardzo możliwie, że studia jakie zamierzasz ukończyć nadadzą Ci kwalifikacje przydatne z punktu widzenia Sił Zbrojnych RP” – czytamy w komunikacie.
Przeczytaj też: Zaklął po polsku. Zaskoczył tym Brytyjczyków, którzy go napadli
Kto może liczyć na takie stypendium?
Program jest adresowany do studentów, którzy rozpoczną studia w roku akademickim 2024/2025 na tych kierunkach:
elektronika, elektrotechnika, telekomunikacja, automatyka, robotyka, mechatronika, energetyka, lekarsko-dentystyczny, weterynaria, farmacja, ratownictwo medyczne analityka medyczna, biochemia, teleinformatyka, optoelektronika, biologia, cybernetyka, geodezja, kartografia i geoinformatyka, eksploatacja infrastruktury komunikacyjnej, inżynieria geoprzestrzenna, nawigacja i chemia.
Limit wynosi 100 osób.
W jakiej wysokości?
Stypendium wynosi 50 proc. kwoty uposażenia zasadniczego żołnierza odbywającego dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. Teraz jest to 3000 zł.
I taka kwota będzie wypłacana co miesiąc.
Do kiedy można składać wnioski?
Czasu zostało już niewiele, bo nabór wniosków trwa do 31 sierpnia.
Czego w zamian oczekuje wojsko?
Do obowiązków stypendystów będzie należało:
- ukończenie szkolenia podstawowego przed rozpoczęciem drugiego roku studiów,
- udział w ćwiczeniach wojskowych do 21 dni,
- uczestnictwo w module podoficerskim Szkoły Legii Akademickiej,
- ukończenia kursu oficerskiego i zdanie egzaminu na oficera,
- wstąpienia do zawodowej służby wojskowej i pozostanie w niej co najmniej 5 lat.

![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)

![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze