Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 19:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Krasnobród: 50-latek utonął w zalewie

Zamojscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia 50-latka, którego ciało po kilkugodzinnych poszukiwaniach zostało wyłowione dzisiejszej (12 lipca) nocy z zalewu w Krasnobrodzie.
50-latek utonął w Krasnobrodzie.
50-latek utonął w Krasnobrodzie.

Autor: KMP Zamość

 Prowadząca nad zalewem w Krasnobrodzie sklepik kobieta powiadomiła ratownika WOPR, że widziała mężczyznę wchodzącego do zalewu od strony plaży. Zaniepokoiło ją, że mężczyzna przez dłuższy czas nie wychodził z zalewu. Ratownicy  natychmiast powiadomili służby ratunkowe.

Zbliżała się wtedy godzina 21. 

Policjanci, strażacy, druhowie z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ratownicy WOPR zaczęli poszukania. 

 – Ustalono, że mężczyzna wszedł do wody od strony plaży, wypłynął poza teren wyznaczonego kąpieliska i będąc już poza bojami wszedł do dryfującej tam łódki. Następnie skoczył do wody i nie wypłynął już ponad lustro wody – podaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy KMP Zamość.

Po trwającej prawie 4 godziny akcji poszukiwawczej na wodzie specjalistyczna grupa strażacka z Lublina przy wykorzystaniu sonaru odnalazła ciało mężczyzny.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, który utonął to 50-letni mieszkaniec gminy Tyszowce. W Krasnobrodzie przebywał od kilku dni.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Zamościu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem wykonania badań sekcyjnych. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Zakaz kąpieli

Uwaga: od 11 lipca kąpielisko w Krasnobrodzie jest zamknięte do odwołania. To decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zamościu. Powodem jest przekroczenie parametrów mikrobiologicznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TUTU Treść komentarza: To nie nacjonaliści tylko ukraińcy nacjonaliści nie mieli POŃSTWA AKANDAL Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:17 Źródło komentarza: W Zatylu i Bełżcu uczczono ofiary bestialskiego mordu. Odsłonięto nową tablicę pamięci [ZDJĘCIA] Autor komentarza: dziadzio Treść komentarza: Nowe Miasto dzień w dzień w nocy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:14 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: Tępa córcia Treść komentarza: Do A.W. I potwierdziłaś wszystko co było o Tobie napisane. Ela ciebie broni a ty ją opierniczasz ... no jaja jak berety... Ty się naucz czytać ze zrozumieniem🤣🤣🤣 pani pomoc administracyjna🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:41 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Riot Treść komentarza: Oj oby się w końcu wzięli za tą patologię. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: mało Treść komentarza: Najpierw Panem Bogiem ,teraz krzyżem wycierają sobie gęby przebierańcy, gonić tych szmatławców Kaczyńskiego bo to on ich zaprosił i utrzymuje ich za nasze pieniądze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: bombom Treść komentarza: Uwielbiam orkiestry dęte i zazdraszczam wam. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:32 Źródło komentarza: Zaburze świętowało 100-lecie Orkiestry Dętej. Jubileuszowi towarzyszył Festiwal Roztrąb
Reklama
Reklama
Reklama