Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 6 lutego 2026 16:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Chciała wynająć mieszkanie w Hiszpanii. Została oszukana

19-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego szukała mieszkania do wynajęcia w Hiszpanii. "Wynajęła" je u oszusta. Straciła pieniądze.
19-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego szukała mieszkania do wynajęcia w Hiszpanii. "Wynajęła" je u oszusta.
19-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego szukała mieszkania do wynajęcia w Hiszpanii. "Wynajęła" je u oszusta.

Autor: Pixabay.com/jarmoluk

Młoda kobieta szukała mieszkania na okres jednego miesiąca. Przeglądała różne ogłoszenia umieszczone na portalu Facebook, sama również redagowała i zamieszczała informacje, że szuka mieszkania. Na jedno z jej ogłoszeń zareagowała osoba, która za pośrednictwem komunikatora powiadomiła ją, że zna Hiszpana, który wynajmuje lokale i szczęśliwym zbiegiem okoliczności poszukuje jednej osoby do mieszkania. Przekazała również 19-latce numer telefonu do rzekomego właściciela lokalu, informując, że należy z nim kontaktować się za pomocą WhatsApp.

Przeczytaj też: Lipiny Górne Borowina: Śmierć na drodze [ZDJĘCIA]

Jeszcze tego samego dnia 19-latka napisała do mężczyzny i wyraziła zainteresowanie wynajmem. Otrzymała informację zwrotną, że oferta jest aktualna, do wiadomości dołączone były zdjęcia i nagrania mieszkania. 19-latka przekazała swoje dane, które „właściciel” umieścił w umowie wynajmu i odesłał dokument ze swoim podpisem. 

Wskazał również konto, na które kobieta wpłaciła umówioną kwotę prawie 2 tysięcy złotych. 

Po tym 19-latka zapytała, czy jej koleżanka, która przebywa w Hiszpanii może obejrzeć wynajęty przez nią lokal. Na tę propozycję mężczyzna już nie zareagował, urwał kontakt z wynajmującą. 

Pokrzywdzona próbowała skontaktować się z nim, dzwoniła i pisała wiadomości, jednak nie otrzymała już żadnej informacji zwrotnej. Wtedy zrozumiała, że została oszukana i zgłosiła sprawę zamojskim policjantom.  

Aby nie dać się oszukać przestrzegajmy kilku zasad:

  • Starajmy się korzystać z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów lub portali skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców.
  • Decydując się na konkretną lokalizację, sprawdźmy, czy domek, pensjonat, kwatera faktycznie istnieją. Postarajmy się zebrać na temat tego obiektu jak najwięcej informacji.
  • Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu – w przypadku oszustwa są one spreparowane – zasięgnijmy opinii z innych miejsc.
  • Nie działajmy pod presją czasu – pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.
  • Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją (przelewy, e-maile, smsy, korespondencję prowadzoną za pośrednictwem komunikatorów).

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Mieszkanie 34 m² Wykończone POD KLUCZ Cena: 400000 PLNNa sprzedaż funkcjonalne i estetycznie wykończone mieszkanie o powierzchni 34 m², idealne dla singla, pary lub jako świetna inwestycja pod wynajem. Mieszkanie jest w pełni wykończone pod klucz – bez remontu, bez dodatkowych kosztów. Wystarczy wnieść walizkę i zamieszkać.ATUTY NIERUCHOMOŚCI 34 m² zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie Nowoczesne, spójne wykończenie w neutralnych kolorach Jasne wnętrze i dobrze doświetlone pomieszczenia Gotowe do zamieszkania od zaraz Idealne na start lub pod inwestycję UKŁAD I STANDARDsalon z aneksem kuchennymwydzielona strefa sypialniananowoczesna łazienkaprzemyślana przestrzeń do przechowywania Wnętrze zostało urządzone w sposób funkcjonalny i ponadczasowy, tak aby dobrze wyglądało dziś i za kilka lat.DLA KOGO?  dla singla lub pary jako pierwsze mieszkanie jako gotowa inwestycja pod najem (krótko- lub długoterminowy) LOKALIZACJA Wiejska 28, budynek z widokiem na rzekę Łabuńkę Miejsce postojowe i komórka lokatorska dodatkowo płatne (45 000 i 12000)ZAPRASZAM NA PREZENTACJĘ Jeśli szukasz małego metrażu w świetnym standardzie, który nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów — to mieszkanie jest dla Ciebie.Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości.Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj – zadzwoń już dziś! Tomasz JuszczakDoradca ds. nieruchomościtel. 504 288 990e-mail: [email protected]ółnoc Nieruchomości ZamośćData dodania ogłoszenia: 05.02.2026Mieszkanie 34 m² Wykończone POD KLUCZ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: zolnierzTreść komentarza: Jeszcze można komentowac w Kronice ale Tyg Zamojski juz postawil bariery dla czytelnikówData dodania komentarza: 6.02.2026, 12:30Źródło komentarza: USA zrywają kontakty z Czarzastym. Poszło o Pokojową Nagrodę NoblaAutor komentarza: Mieszkaniec ZamościaTreść komentarza: Żeby ten alkoholik chociaż potrafił śpiewać ! Wstyd dla Zamościa że promują takie fekalia !!!Data dodania komentarza: 6.02.2026, 12:29Źródło komentarza: Zamość: Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: DsdTreść komentarza: Jaki konflikt między UE a USA? Przestańcie snuć wizję będącą mokrym snem Kremla! Dość takiej propagandy!Data dodania komentarza: 6.02.2026, 12:13Źródło komentarza: Unia Europejska czy USA? Na kogo powinna postawić Polska?Autor komentarza: asdTreść komentarza: Beznadziejne czasy, byle do końca kadencji Trumpa i tych jego kundelków. Co za buraki! Umoczony w skandale stary narcyz, zapity colą i odurzony lekami. Wspaniała Ameryka wybrała kompletnego tumana, co za upadek.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 12:12Źródło komentarza: USA zrywają kontakty z Czarzastym. Poszło o Pokojową Nagrodę NoblaAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Wyłudzanie za mieszkanieData dodania komentarza: 6.02.2026, 11:53Źródło komentarza: Renta za mieszkanie. Rodzina już nie dostanie go w spadkuAutor komentarza: MIESZKANKATreść komentarza: Kiedyś na kolanach na WSCHÓD teraz na kolanach na ZACHÓDData dodania komentarza: 6.02.2026, 11:23Źródło komentarza: USA zrywają kontakty z Czarzastym. Poszło o Pokojową Nagrodę Nobla
Reklama
Reklama
Reklama