Przypomnijmy, że bohaterami wystawy przygotowanej przez Adama Gąsianowskiego i Annę Rudy są przedstawiciele czterech pokoleń rodu Zamoyskich. Najstarsze fotografie wykonano w końcu XIX wieku w rodowej posiadłości Zamoyskich w Klemensowie – w parku i pałacu, ostatnie w początkach PRL – w skromnym mieszkaniu wynajmowanym przez rodzinę w Sopocie.
Wszystkie pochodzą z albumów rodzinnych rodziny ostatniego ordynata Jana Zamoyskiego. Jego syn, Marcin Zamoyski, który prze wiele lat był prezydentem Zamościa, postanowił zebrać rodzinne zdjęcia od bliższych i dalszych krewnych, a następnie udostępnił je autorom wystawy. Premiera tej ostatniej miała miejsce w 2020 r. w Zamościu, a później – uzupełniona o inne zdjęcia – powędrował dalej. Teraz można ją znowu oglądać w Zamościu.
Przypomnijmy, że towarzyszy jej album „Czar starej fotografii” z albumów Róży i Jana Zamoyskich autorstwa Anny Rudy i Adama Gąsianowskiego.
Ekspozycja „Jan Zamoyski i jego najbliżsi” będzie dostępna przy ul. Staszica 15 przynajmniej do końca roku.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze