Straż pożarna przyjęła informację o zdarzeniu 25 października o godz. 12.51. Jako pierwsi na miejscu pojawili się druhowie z z OSP KSRG w Grabowcu Górze, którzy wspólnie ze świadkami zdarzenia ewakuowali kierowcę z ciągnika.
– Udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, założyli kierującemu kołnierz i udzielili wsparcia psychicznego do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego – informuje Marcin Żulewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.
Ponadto strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Karetka pogotowia zabrała 65-letniego traktorzystę do szpitala, a rodzina zabrała na inny pojazd wysypane ziarno kukurydzy. Ruch na drodze obywał się wahadłowo.
Jak ustalono, 65-latek jechał ciągnikiem z przyczepą załadowaną ziarnem kukurydzy od strony miejscowości Grabowiec Góra w kierunku Grabowca. Przed tą ostatnią miejscowością, podczas zjazdu ze wzniesienia, ciągnik przewrócił się na pobocze drogi, wysypując zboże na drogę. Na szczęście kierującemu w porę udało się pomóc.
CZYTAJ TEŻ:

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)








![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze