Zawodnicy, których podstaw zapasów uczył trener Daniel Chwastek z klubu Pogoń Tyszowce, reprezentowali w mistrzostwach AZS AWF Warszawa.
Adam Gardzioła, który w tym roku zdobył w Bukareszcie brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy Under-23, został mistrzem Polski w kategorii 82 kg. 22-letni zawodnik obronił tytuł mistrzowski, wywalczony rok temu w Radomiu. W walce finałowej pokonał Łukasza Fafińskiego z Olimpijczyka Radom. Na podium stanęli także Amadeusz Walczak (Zagłębie Wałbrzych) i Wojciech Iwanowski (Unia Racibórz), sklasyfikowani ex aequo na trzecim miejscu (pojedynków o trzecią pozycję nie rozgrywano).
Z kolei 21-letni Jakub Antoszewski uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii 97 kg razem z Gerardem Kurniczak. Złoty medal wywalczył Tadeusz Michalik, a srebrny – Artsiom Shumski. Wszyscy trzej medaliści, rywalizujący z Antoszewskim, to reprezentanci KS Sobieski Poznań. W ubiegłorocznej edycji mistrzostw Antoszewski zajął dziewiąte miejsce.
Była to już 93. edycja zapaśniczych mistrzostw Polski. Zawody rozgrywane były przez dwa dni (5, 6 maja) na trzech matach w hali sportowej Arena Rafako w Raciborzu. AZS AWF Warszawa zdobył w tych mistrzostwach osiem medali i zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.

![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)

![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze