czwartek, 16 maja 2024 18:48

Zamojska Klasa Okręgowa: Hetman Zamość był lepszy

W sobotę 22 kwietnia Hetman Zamość wygrał dziesiąty mecz w tym sezonie, na własnym boisku pokonał rywala po raz ósmy. Bez punktów ze stadionu przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu wyjechała tym razem Victoria Łukowa.
– Hetman Zamość był lepszy i wygrał zasłużenie – mówi prowadzący Victorię Marcin Mura.

Autor: Kamil Gac

Gospodarze strzelili trzy gole, goście – ani jednego. Wszystkie bramki padły w drugiej części zawodów. – W pierwszej połowie mieliśmy problemy ze stworzeniem sytuacji strzeleckich, bo Victoria cofnęła się przed własną bramkę i czekała na okazję do wyprowadzenia kontrataku. Jak po przerwie przyspieszyliśmy tempo gry, to zaczęliśmy zagrażać bramce rywala – mówi Robert Wieczerzak, szkoleniowiec zamojskiego zespołu.

Pod koniec pierwszej połowy, po strzale Wojciecha Leśniaka, miejscowych przed utratą bramki uratowała poprzeczka. W 57 minucie Patryk Miedźwiedź wyszedł na pozycję sam na sam z Krzysztofem Żukowskim, minął bramkarza Victorii, a następnie posłał piłkę do pustej bramki. – Do Zamościa przyjechaliśmy bez kontuzjowanego Walęciuka i pauzującego za kartki Wójcika, a więc bez dwóch kluczowych zawodników. Do tego w drugiej połowie boisko musieli opuścić narzekający na dolegliwości żołądkowe Rybak i kontuzjowany Ostrowski. W 71 minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Turowski. Wtedy Hetman uzyskał zdecydowaną przewagę. Widzieliśmy, że będzie nam ciężko w Zamościu, co nie zmienia faktu, że rozegraliśmy jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie. Hetman był lepszy i wygrał zasłużenie – mówi prowadzący Victorię Marcin Mura.

Mający przewagę liczebną Hetman dołożył dwa gole. Piotr Jonak sfaulował na polu karnym Oskara Łazara, a Wojciech Oseła skutecznie wykonał „jedenastkę”. Następnie strzał Łazara, obroniony przez Żukowskiego, dobił Adrian Wołoch. – Mieliśmy jeszcze kilka okazji strzeleckich, ale nieźle interweniował Żukowski – dodaje trener Wieczerzak.

Hetman Zamość – Victoria Łukowa 3:0 (0:0)

Gole: 1:0 Miedźwiedź 57, 2:0 Oseła 81 (z karnego), 3:0 Wołoch 83.

Hetman: Szewc – Zakrzewski, Oseła (82 Butenko), Materna, Melnyczuk – Łapiński (85 Buczek), Łazar, Laskowski (69 Chodacki), Nowak (80 Ciurysek), Miedźwiedź – Wołoch (85 Serafin); trener Wieczerzak.

Victoria: Żukowski – Jonak, Tucki, Maciej Ostrowski (67 Baran), Marzęda – Leśniak, Kasperek, Latawiec (61 Turowski), Stępień (83 Trancygier), Zagrodny (67 Kołodziejczyk) – Rybak (52 Bomba); trener Mura.

Żółte kartki: Łapiński, Łazar (Hetman), Turowski – dwie, Rybak, Stępień (Victoria). Czerwona kartka: Turowski 71 (Victoria). Sędziował: Chmura (Zamość).