W niedzielę w ciągu dnia padał deszcz, a w poniedziałek na wschodzie Polski od rana padał mokry śnieg. Jak na kwiecień przystało pogoda jest kapryśna.
IMiGW przedstawił czego możemy się spodziewać w Wielkim Tygodniu.
We wtorek nadal będzie zachmurzenie umiarkowane i duże; miejscami przelotne opady śniegu, tylko na wybrzeżu deszczu ze śniegiem. W nocy mroźno: temperatura minimalna od -5 do -2°C, w rejonach podgórskich lokalne spadki temperatury do -7°C; tylko na wybrzeżu nieco cieplej, około 0°C – zapowiadają synoptycy.
Za dania maksymalna temperatura wyniesie od 1°C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich do 5°C na zachodzie kraju. Minusowych temperatur trzeba spodziewać się na Podhalu.
– Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach porywisty, z kierunków północnych. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, powodujące zamiecie śnieżne – ostrzega IMGW.
W środę przeważać będzie duże zachmurzenie, a miejscami wystąpią opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Noc będzie jeszcze zimniejsza, bo z temperaturą minimalną od -5 do -2°C. W rejonach podgórskich nawet około -7°C. Nad morzem ma być cieplej – około 1°C.
– W dzień temperatura maksymalna od 3 do 6°C, na Podhalu około zero stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych – podają synoptycy.
W czwartek ma być pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem na północy kraju oraz opadami śniegu i śniegu z deszczem na południu. Temperatura minimalna przewidywana jest od -3°C na południowym zachodzie do 2°C na północnym wschodzie; w rejonach podgórskich od -6 do -4°C.
– Temperatura maksymalna od 1-3°C na południu kraju do 5-7°C na przeważającym obszarze i do 10°C na północnym wschodzie i północnym zachodzie; na Podhalu jeszcze lekki mróz, około -1°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych – prognozują eksperci.
W piątek nadal będzie pochmurno z deszczem i śniegiem. Przewidywana temperatura minimalna wyniesie od około zera na południu do 5°C na wschodzie kraju.
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, północno-wschodni i północny, na południu przeważnie słaby, zmienny.
W sobotę zachmurzenie duże, okresami wystąpią opady deszczu lub mżawki, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 2 do 6°C, w rejonach podgórskich Karpat około 0°C. Temperatura maksymalna od 7 do 12°C; na Podhalu około 2°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni – kontynuuje IMGW.
Arktyczne powietrze
Czemu to wszystko zawdzięczamy? Otóż winny jest napływ zimnego powietrza do centrum Europy. A przyczyną tego stanu rzeczy jest wyż tworzący się w mroźnym powietrzu nad Arktyką. Centrum tego wyżu będzie się przesuwało w kierunku środkowej części Europy. I tak Polska znajdzie się w strumieniu arktycznego powietrza.
Pogoda na Wielkanoc
Czego trzeba się spodziewać na Święta Wielkanocne? Pewności nie ma, ale IMGW zapowiada:
W świąteczną niedzielę, ale najprawdopodobniej także w lany poniedziałek, będzie przeważać duże zachmurzenie i okresami wystąpią opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna od 2 do 6°C, w rejonach podgórskich Karpat około -1°C, a temperatura maksymalna od 8do 13°C; na Podhalu około 4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze