To nauczyciel dyplomowany. Adam Przytuła ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie na kierunku wychowanie techniczne. Posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie matematyki oraz kwalifikacje do zarządzania i kierowania oświatą.
Zdobył wieloletnie doświadczenie pedagogiczne i kierownicze. Pracę w zawodzie nauczyciela rozpoczął w Szkole Podstawowej w Goździe Lipińskim w 1992 r. Pięć lat później został dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych. Funkcję tę pełnił przez 10 lat. W latach 2008-2018 był dyrektorem Publicznego Gimnazjum w Lipinach Dolnych. Po likwidacji gimnazjów pracował jako nauczyciel w Szkołach Podstawowych w Lipinach Dolnych i Górnych.
Ma na swoim koncie liczne sukcesy zawodowe. Szkoły, którymi kierował pozytywnie się zmieniały. Uczniowie osiągali wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych oraz w konkursach i zawodach. Wśród rodziców i nauczycieli tworzył klimat współpracy oraz przestrzeń do innowacji. Był wielokrotnie nagradzany nagrodą Dyrektora Szkoły, Wójta Gminy, otrzymywał wyróżnienia Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Lubelskiego i Starosty Biłgorajskiego.
Zdobytą wiedzę i doświadczenie zawodowe wykorzysta do kierowania i rozwoju Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Funkcję dyrektora objął 15 lutego br. Zastąpił na tym stanowisku Barbarę Serafin.
Już pierwszego dnia sprawowania tej funkcji dyrektor podpisał porozumienie o współpracy z nadleśniczym Krzysztofem Gronkiem reprezentującym Nadleśnictwo Strzelce. – Jest to pewnego rodzaju innowacja, jeśli chodzi o odbywanie praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkól Leśnych w Biłgoraju – twierdzi dyrektor.
Współpraca ułatwi obu instytucjom szkolenie przyszłych adeptów leśnictwa, przede wszystkim w charakterystycznych drzewostanach dębowych o wysokiej jakości, których drewno jest cenione na submisjach. Poznają m.in. proces produkcji sadzonek na szkółce kontenerowej.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze