Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 sierpnia 2026 04:54
Reklama
Reklama

Zamość: Hymn „Elektryka” z wyróżnieniem

Hymn Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu zdobył wyróżnienie na festiwalu w Krakowie. Powstał przed dwoma laty na jubileusz 100-lecia szkoły. Słowa napisał Marek Banach, a muzykę skomponowała Renata Banach.
Zamość: Hymn „Elektryka” z wyróżnieniem
Na sukces zapracowali: Lorena Stąsiek, Sara Szumigaj, Blanka Banasiak, Gracjan Grątkowski, Filip Pluta, Kamil Kołakowski, Mateusz Margol i Karol Pieczykolan.

Przesłuchania finałowe VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” odbyły się w dniach 16-18 lutego w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Uczestnicy z całej Polski zaprezentowali piosenki i pieśni patriotyczne, partyzanckie i obozowe.

Festiwal stał na bardzo wysokim poziomie. Wśród jego uczestników można było zauważyć dzieci i młodzież, które mają już za sobą sceniczne doświadczenia w takich muzycznych talent show jak The Voice Kids czy Szansa na sukces – Eurowizja Junior. ZSP nr 3 w Zamościu, czyli popularny „Elektryk”, reprezentował pod Wawelem zespół Muza, który wykonał hymn szkoły „Nasza Armia Krajowa”, zdobywając wyróżnienie.

Na ten sukces zapracowali: Lorena Stąsiek, Sara Szumigaj, Blanka Banasiak, Gracjan Grątkowski, Filip Pluta (wszyscy wokal), Kamil Kołakowski (gitara), Mateusz Margol (gitara) i Karol Pieczykolan (werbel).

Dodatkowo dyrektor Filharmonii Krakowskiej zaprosił młodych wykonawców na warsztaty wokalno-instrumentalne, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.

Przypomnijmy. Hymn ZSP nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu powstał przed dwoma laty na jubileusz obchodów 100-lecia szkoły. Autorem słów jest wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego Marek Banach, a muzykę skomponowała Renata Banach, nauczycielka muzyki w tej szkole.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: co ty Kosmita zażywasz? Data dodania komentarza: 1.08.2026, 10:42 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Czy można mieć wątpliwości i pytać?niedawno sami zniszczyli dom pod Lublinem Oskarżali RosjanOkazało sie póżniej że to rakieta z mysliwca!Teraz to co to było naprawdę?Na pewno rosyjska rakieta?Tusk i Kosiniak z Kamyszem obaj to kłamcy?! Data dodania komentarza: 1.08.2026, 08:57 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: Patriotyczny Szczebrzeszyn Treść komentarza: Pełna relacja z ,, V Pieszego Rajdu Im. Majora Tadeusza Kuncewicza Podkowy na naszym profilu https://www.facebook.com/share/r/1BiNeC8Jri/ Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:28 Źródło komentarza: Szczebrzeszyn uczcił 82. rocznicę wkroczenia AK. Rajd „Podkowy” i rekonstrukcja Autor komentarza: Nic ująć. Treść komentarza: PiSlam szybko zapomina jak postępowała patologia oszustow 8- letniej mafii . Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:36 Źródło komentarza: Alarm w Lubelskiem. Obiekt spadł pod Biłgorajem Autor komentarza: Z ciemnogrodu . Treść komentarza: Ścieku w tv. Republika i w Polsce 24 ! Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:29 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: Taka jest prawda . Treść komentarza: Typowe myślenie tępoty fungicyd pod nazwa Braun . Czlowieka z pod ciemnej Putina mordercy gwiazdy. Bezszczelne błazeńskie myślenie ! Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:26 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin
Reklama
Reklama
Reklama