Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 14 lipca 2026 01:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już jutro, we wtorek 7 lutego. Szukajcie go punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej. O czym piszemy w tym wydaniu?
Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

>>> Stacjonujący pod Zamościem niemiecki kontyngent obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej osiągnął już wstępną gotowość operacyjną. To oznacza, że baterie Patriot zostały uruchomione.

>>> Mieszkanka powiatu po 20 latach pracy w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju została zwolniona. Sąd dwóch instancji zdecydował, że należy jej się odszkodowanie za bezzasadne zwolnienie. Kobieta jednak pieniędzy do tej pory nie ujrzała. Starosta zapewnia, że gdyby tylko mógł, to wypłaciłby należne środki. 

>>> Jest wulkanem energii. Jej znak rozpoznawczy to szpilki, pomalowane usta i eleganckie ubranie. Od zawsze zaangażowana społecznie i kulturalnie, skarbnica wiedzy, szczególnie tej historycznej. Kto to taki? Bronisława Żeleźna, przewodnicząca KGW Lubczyk, honorowa członkini Klubu Seniora. Kobieta, która ma chyba w swoim posiadaniu eliksir młodości, bo nikt nie uwierzyłby, że skończyła właśnie 90 lat.

>>> Radni nie zgodzili się na to, aby Towarzystwo Budownictwa Społecznego w trybie specustawy lex deweloper wybudowało przy ul. Wyszyńskiego dwa pięciokondygnacyjne bloki dla 113 rodzin, z kilkoma lokalami usługowymi, w tym jednym przewidzianym na siedzibę spółki. Co teraz?

>>> Na 2 lutego zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Hrubieszowskiego, by uchwalić harmonogram dyżurów aptek. Aptekarze tłumaczą, że dyżury aptek przy braku magistrów farmacji łamią kodeks pracy, a także narażają ich na koszty. Natomiast władze powiatu odpowiadały, że na nich spoczywa obowiązek uchwalenia harmonogramu i zapewnienie mieszkańcom dostępu do leków.

>>> Przyjechali z drugiego końca Polski na rabunek. Dotkliwie pobili, a następnie okradli 75-latka z Biszczy, u którego kiedyś pracowali. Skatowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Choć Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał, że oskarżeni nie dopuścili się zabójstwa w związku z rozbojem, to w pozostałej części zaskarżony wyrok utrzymano w mocy. Jaką karę wymierzył sprawcom?

>>> – Nie wyszliśmy dla widzimisię. My mamy co robić w gospodarstwach, ale boimy się co będzie dalej – mówią rolnicy, którzy od 2 do 3 lutego protestowali w Hrebennem. Przedstawiają nam swoje postulaty. 

>>> W Zamościu szykuje się wstapniały koncert. Hiszpański dyrygent koncertujący w wielu krajach Juan Jose Navarro wraz z polską sopranistką Anną Barską i towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego przeniosą nas w barwny świat hiszpańskiej muzyki.

To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: siewca nienawiści Treść komentarza: No, masz rację, bo my mamy wokół siebie tylko wrogów, nie mamy przyjaciół bo wolimy nazywać się "ofiarami", chociaż te wojny, mordy były już niemal 100 lat temu to my wolimy żyć w nienawiści do całego świata i do siebie nawzajem bo mamy takiego małego "dyrygenta" ,który od małego nienawidził nikogo i chciał rządzić wszystkimi. Data dodania komentarza: 13.07.2026, 15:00 Źródło komentarza: Ukraińscy nacjonaliści zabili ojca i dwie córki. Ich kości wciąż spoczywają w dołach śmierci Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: Straszne a my wyciagamy rękę do nich, którą oni opluwają Data dodania komentarza: 13.07.2026, 14:23 Źródło komentarza: Ukraińscy nacjonaliści zabili ojca i dwie córki. Ich kości wciąż spoczywają w dołach śmierci Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: nastepny gołodupiec w BMW Data dodania komentarza: 13.07.2026, 14:16 Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek na obwodnicy Tomaszowa. Nie żyje 35-letni kierowca BMW Autor komentarza: Szok Treść komentarza: Sam sobie zaprzeczasz. Jeśli pracowali na czarno to jak mogą mieć prawo do emerytury?🙈 Data dodania komentarza: 13.07.2026, 14:09 Źródło komentarza: Seniorzy pod lupą komorników. Luka w prawie? Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Jedno wielkie łajno niemieckie Data dodania komentarza: 13.07.2026, 13:28 Źródło komentarza: Nowa partia w Sejmie. Unia Centrum celuje w środek Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: Polecam kanał "wolne rzeki" na You Tube. Dobrze naświetla temat, jak Polacy sami przylożyli ręki do katastrofalnych susz. Data dodania komentarza: 13.07.2026, 09:23 Źródło komentarza: Gmina Tyszowce apeluje o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej
Reklama
Reklama
Reklama