Podczas uroczystości pod nazwą "W hołdzie Prusowi i miastu jego narodzin" uczestnicy przemaszerowali ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod pomnik Bolesława Prusa w miejskim parku i złożyli tam kwiaty. W Hrubieszowskim Domu Kultury dr Joanna Wiśniewska wystąpiła z wykładem pt. „Figle i szopki do zrywania boków – ze wspomnień o Bolesławie Prusie – czyli czego o pisarzu nie wiecie". Nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o pisarzu. Wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.
Hrubieszów: 175. urodziny Bolesława Prusa w jego rodzinnym mieście
30 września w Hrubieszowie wyjątkowo uroczyście świętowano urodziny Aleksandra Głowackiego, czyli Bolesława Prusa. Ten jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy urodził się w mieście nad Huczwą.
- 12.10.2022 16:28

Reklama

![Tech-Max z Tomaszowa Lub. wygrywa WRO w kraju i awansuje do zawodów w Portoryko! [ZDJĘCIA] Tech-Max z Tomaszowa Lub. wygrywa WRO w kraju i awansuje do zawodów w Portoryko! [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/21/sm-4x3-tech-max-z-tomaszowa-lub-wygrywa-wro-w-kraju-i-awansuje-do-zawodow-w-portoryko-zdjecia-1779353949-1.jpg)
![Rowerowe Roztocze. Uroczyste podpisanie umów w Kraśniku [ZDJĘCIA] Rowerowe Roztocze. Uroczyste podpisanie umów w Kraśniku [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/20/sm-4x3-rowerowe-roztocze-uroczyste-podpisanie-umow-w-krasniku-zdjecia-1779280831-8.jpg)













Napisz komentarz
Komentarze