Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 12:45
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Susiec/Ruda Wołoska: Wielkie święto na zakończenie żniw i konkurs na "witacze" [ZDJĘCIA]

Niedziela, 21 sierpnia w wielu gminach była dniem pełnym wrażeń. To z racji dożynek i atrakcji towarzyszących świętu rolników. Za plony i dobry rok podziękowali m.in. mieszkańcy gminy Susiec i Tomaszów Lubelski.
Susiec/Ruda Wołoska: Wielkie święto na zakończenie żniw i konkurs na "witacze" [ZDJĘCIA]
Dożynki i w Suścu, i w Rudzie Wołoskiej były bardzo udane.

Autor: Fot. GOK Susiec, GOK Podhorce

W Suścu Dożynki Gminno-Parafialne zorganizowano w Parku im. Sylwestra Chęcińskiego. Honorową rolę gospodarzy pełnili w tym roku Małgorzata Burda z Grabowicy i Dariusz Koper z Suśca. Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą odprawił proboszcz miejscowej parafii – ks. kanonik dr Andrzej Niedużek oraz kapelan wojskowy ks. dr Aleksander Chalaim. Udział w niej wzięły m.in, delegacje poszczególnych miejscowości, które przybyły z wieńcami, poczty sztandarowe, koła gospodyń, harcerze. Dalszą część dożynek uświetnili swoimi występami: Orkiestra Dęta z Łosińca, młodzież, zespoły śpiewacze i kapele.

Wójt Zbigniew Naklicki wyróżnił za pracę na roli młodych rolników: Grzegorza Ważnego, Piotra Wacko, Marcina Knapa, Sławomira Borowicza, Adriana Bondyrę. Podczas dożynek rozstrzygnięto także konkurs wieńców. Najpiękniejszy współczesny wieniec dożynkowy zrobili mieszkańcy sołectwa Paary, a tradycyjny – sołectwa Susiec. To te wieńce będą reprezentowały gminę w konkursie powiatowym na dożynkach 4 września. 

Wieczorem wszyscy bawili się przy muzyce zaproszonych zespołów ludowych i Iwana Komarenki, twórcy przeboju "Jej czarne oczy".

Gospodarzami dożynek gminy Tomaszów Lubelski byli w tym roku mieszkańcy Rudy Wołoskiej. Mszę dziękczynną dożynkową celebrował ks. kan. Grzegorz Chabros i ks. proboszcz Jarosław Przyczyna. Udział w niej wziął także dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju ks. Krzysztof Portka

W dożynkach udział wzięło wielu gości. Swoją obecnością zaszczycił wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, świetnie bawił się z gospodyniami, które porwały go do tańca. Na zaproszenie wójt Marzeny Czubaj-Gancarz przyjechali także: starosta Henryk Karwan, radni, sołtysi.

Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Nie mogło zabraknąć muzyki. Na scenie wystąpili: zespół Kalina z Rudy Wołoskiej, Szarowolanki z Szarowoli, Ludowy Zespół Śpiewaczy z Łaszczówki, Klub Seniora „Relax” oraz Kapela Galicjanie, Hit Hunters, Motif, ChillOut. Gwiazdą wieczoru był zespół Shantel.

Pomiędzy występami zespołów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W kategorii wieniec nowoczesny wygrał wieniec z Justynówki, a w kategorii tradycyjnej – z Rudy Wołoskiej.

Mieszkańcom obu gmin należy się pochwała za bardzo pomysłowe dekoracje dożynkowe, tzw. witacze. Gości witały zaprzęgi słomianych koni, słomianych bab i dziadów z całym wiejskim asortymentem. W gminie Susiec był nawet konkurs na najładniej ozdobioną posesję, który wygrało sołectwo Rybnica.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zawisza Ciemny 30.08.2022 20:27
Za komuny towarzysze mówili ;- Ju wimy kto dostanie nagrode ale jeszcze ni wimy, za co

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama