Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:18
Reklama

Lubycza Królewska: Z chlebem, ziołami i miodem

Długi weekend w Lubyczy Królewskiej zapowiada się obiecująco. Zapraszamy na święto plonów i Jarmark Królewski połączony ze Świętem Miodu i Ziół, których w Lubyczy jest pod dostatkiem.
Lubycza Królewska: Z chlebem, ziołami i miodem
Będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach o roli ziół, ich właściwościach leczniczych i dowiedzieć się, jak korzystać z nich w kuchni.

14 sierpnia mieszkańcy całej gminy będą dziękować Bogu za tegoroczne plony. Przed mszą świętą w kościele parafialnym Matki Bożej Różańcowej i Aniołów Stróżów (godz. 11.30), o godz. 9 wystartuje triathlon na wesoło w Teniatyskach. Uroczyste dożynki rozpoczną się o godz. 13. w części rozrywkowej zagra zespół Pogranicze, który obchodzi akurat 20-lecie istnienia oraz zespół Malwy. Zabawa potrwa do białego rana , a do tańca będzie przygrywał DJ.

W poniedziałek 15 sierpnia wypoczętych mieszkańców, ale także turystów, burmistrz Marek Łuszczyński, przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Lewko i radni zapraszają na I Jarmark Królewski – Święto Miodu i Ziół. Tego w Lubyczy i regionie jeszcze nie było. Pomysł na organizację takiego wydarzenia zrodził się przy okazji planowania jubileuszu 600-lecia Lubyczy Królewskiej. Miejmy nadzieję, że impreza będzie cyklicznym wydarzeniem.

Nie tylko legendarny już lubczyk będzie tego dnia gościł na stołach, ale i inne zioła. Będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach o roli ziół, ich właściwościach leczniczych i dowiedzieć się, jak korzystać z nich w kuchni.

Swój jubileusz 15-lecia będzie obchodziła Orkiestra Strażacka, która na pewno wystąpi na scenie. Na zakończenie piękny koncert „Mojemu miastu”. Zaśpiewają: Anna Czuchaj-Seńko, Wiktoria Czuchaj, Dominika Sawiak oraz Julia Stepaniuk.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamakolagen
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cała prawda całą dobęTreść komentarza: dureń jesteś. A nawet POjebData dodania komentarza: 28.09.2022, 09:13Źródło komentarza: Limity zużycia prądu. Przychodzi rzecznik rządu do TVP i zaskakuje. Zapowiada poważne zmianyAutor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutę
Reklama
Reklama