Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:14
Reklama

Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]

To reakcja na bunt parafian, którzy chcą się pozbyć swojego proboszcza. Księdza musiała bronić policja.
Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]
Autor: Screen Facebook

Chodzi o księdza Tadeusza Króla z Jaworzna w powiecie oleskim (województwo opolskie). Po niedzielnej mszy spora grupa parafian zjawiła się przed kościołem z taczką. Chcieli na niej wywieźć duchownego i w taki sposób się go pozbyć.

„Brać go! Jedziemy z nim! Nie szanuje nas!” - głośno wołali wierni, co słychać na udostępnionym w sieci nagraniu. 

Na miejsce została wezwana policja, która pilnowała wejścia do drewnianej świątyni. Ks. Król w końcu wyszedł do zebranych i pozwolono mu się wypowiedzieć.

O co chodzi w tym zamieszaniu? Otóż niedawno odbył się pogrzeb 25-letniego mężczyzny, który został porażony prądem. Na mszy duchowny wypowiadał się o nim nieprzychylnie. Kilka dni temu zmarł inny mężczyzna z tej rodziny, a jego bliscy zdecydowali, że pochówek będzie świecki.

Do żadnych rękoczynów nie doszło. Parafianie rozeszli się do domów, ale w rozwiązanie konfliktu mają się zaangażować władze kościelne.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 08.07.2022 12:10
Fajnie. A co z taczką ?

Polka 08.07.2022 08:57
Na prostactwo "wiernych" nie mamy wpływu. Nie każdy musi chodzić do kościoła! Ksiądz nie ma obowiązku "chować" tych, którzy nie mieli nic wspólnego z Kościołem. Dla takich jest ceremoniarz...

obywatel gc 06.07.2022 22:43
POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.

kenia 08.07.2022 11:38
ale ty gupawy jesteś, wszystko sprowadzasz do mamony.

Odpowiedz 21.07.2022 20:54
Ksiądz nie jest od świeckich pochówków.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: abTreść komentarza: super pomysł!Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:19Źródło komentarza: Hutki: Spływ kajakowy i zbiórka dla zoo
Reklama
Reklama