Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 11:42
Reklama

Podnoszenie ciężarów: Olimpiada w Zamościu

Dziesięcioro zawodniczek i zawodników Znicza Biłgoraj oraz po troje z Agrosu Zamość i Unii Hrubieszów wystartuje w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Zamość 2022 w podnoszeniu ciężarów. Zawody rozgrywane będą od 8 do 10 lipca na pomoście w hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu.
Podnoszenie ciężarów: Olimpiada w Zamościu
Od 26 czerwca zawodniczki i zawodnicy z klubów z Lubelszczyzny przygotowują się do zamojskiej olimpiady w Krasnobrodzie, w ramach kadry wojewódzkiej juniorek i juniorów młodszych.

W OOM wezmą udział sztangistki i sztangiści urodzeni w latach 2005 i 2006, wyłonieni drogą eliminacji strefowych oraz na podstawie list rankingowych trenerów kadr narodowych. Przewidziano start nie więcej niż 62 dziewcząt i 130 chłopców. Najliczniejszą reprezentację będzie miała Lubelszczyzna.

Na czwartek 7 lipca o godz. 20 w OSiR zaplanowana została konferencja techniczna. Następnego dnia od godz. 9 rywalizować będą zawodniczki w ośmiu kategoriach wagowych (49, 55, 59, 64, 71, 76, 81 i +81 kg). Na godz. 15 przewidziano uroczyste otwarcie olimpiady młodzieży. W sobotę od godz. 9 wystartują zawodnicy w kat. 55, 61, 67, 73, 81 i 89 kg. Natomiast w niedzielę od godz. 9 prowadzone będą zmagania w trzech najcięższych kategoriach męskich, czyli 96, 102 i +102 kg. A o godz. 14.30 odbędzie się oficjalne zakończenie i podsumowanie zawodów.

Znicz będzie miał w OOM dziesięcioosobową reprezentację. W jej skład weszli: Wiktoria Głuszczak, Nikola Pałubska, Wiktoria Raczkiewicz, Stanisław Bździuch, Maciej Gruca, Adrian Grygiel, Kordian Pisklak, Kacper Salamon, Maciej Wachowicz i Karol Zań. W barwach Agrosu wystąpią: Oliwia Stachyra, Julia Palonka i Kacper Popielewski. Zaś „olimpijczykami” z Unii będą: Oliwia Dziewiczkiewicz, Bartosz Kozar i Ryszard Poznański.

Od 26 czerwca zawodniczki i zawodnicy z klubów z Lubelszczyzny przygotowują się do zamojskiej olimpiady w Krasnobrodzie, w ramach kadry wojewódzkiej juniorek i juniorów młodszych. Koordynatorem szkolenia jest Andrzej Gaweł, na co dzień trener sztangistów Agrosu.

Warto dodać, że eliminacje strefowe OOM rozegrane zostały w czterech miejscowościach – Nowym Tomyślu (strefa A), Ciechanowie (B), Biłgoraju (C) i Wrocławiu (D). Kwalifikacje w Biłgoraju odbyły się 5 czerwca (niedziela) w hali tamtejszego OSiR. Wystartowało 52 młodych ciężarowców (23 juniorki młodsze i 29 juniorów młodszych) z czterech województw – lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Trzy czołowe miejsca w klasyfikacji Sinclaira wśród zawodniczek zajęły Wiktoria Bomba (Nowosądeczanin Powroźnik; 177,6 punktu), Natalia Warsz (GULKS Niemce; 166 punktów) i Julia Linkiewicz (Olimpijczyk Łuków; 165,5 punktu), zaś wśród zawodników – Mateusz Zawisza (Wisła Puławy; 304,8 punktu), Kacper Popielewski (Agros Zamość; 257,8 punktu) i Grzegorz Otok (Lechia Sędziszów Małopolski; 257,2 punktu).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama