Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:38
Reklama

Białobrzegi/Bondyrz: Kontenery dla uchodźców uroczyście otwarte

W krótkim czasie, przy zaangażowaniu wielu instytucji i ludzi dobrej woli, w Białobrzegach (gm. Zamość) i Bondyrzu (gm. Adamów) powstały dwa niewielkie osiedla kontenerowe, w których zamieszkało ponad 30 uchodźców z Ukrainy. To niepełnosprawne dzieci ze swoimi rodzinami. Przyszedł czas, żeby podziękować darczyńcom.
Białobrzegi/Bondyrz: Kontenery dla uchodźców uroczyście otwarte
Mieszkające w mini-osiedlach dzieci przygotowały dla sponsorów laurki. Zamojskie stowarzyszenie podziękowało darczyńcom i zaprosiło ich do obejrzenia osiedli.

W Białobrzegach i Bondyrzu jest 8 dwupokojowych domków, w których mieszkają 32 osoby. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” czeka jeszcze na dwa kontenery. Docelowo w dwóch osiedlach mieszkać będzie 50 osób. – Otrzymaliśmy pomoc na grubo ponad milion złotych – mówi Maria Król, szefowa stowarzyszenia, która 22 czerwca w obu wymienionych miejscowościach zorganizowała spotkanie, by wraz z pracownikami, wolontariuszami i mieszkańcami domków oficjalnie podziękować darczyńcom za pomoc.

Wśród gości nie zabrakło też przedstawicieli ukraińskich organizacji współpracujących z zamojskim stowarzyszeniem. Mieszkające w mini-osiedlach dzieci przygotowały dla sponsorów laurki.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. ambasador Tajwanu Bob L. J. Chen, prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie Marta Rak, gubernatorzy i przedstawiciele Rotary Polska, Rotary Ukraina i Rotary Club Zamość, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Zamościa oraz firm i instytucji zaangażowanych w pomoc.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” od początku wojny na Ukrainie włączyło się w pomoc niepełnosprawnym uchodźcom. Członkowie stowarzyszenia udzielali im wsparcia w swoich obiektach i szukali miejsc w innych placówkach w kraju i za granicą. W końcu ta formuła się skończyła i trzeba było pomyśleć o stworzeniu dodatkowych miejsc. Wymyślono budowę osiedla kontenerowego. Ruszyła zbiórka pieniędzy, która przyniosła imponujący efekt. Aż 600 tys. zł na zakup i montaż kontenerów przekazało Przedstawicielstwo Tajwanu w Polsce. Nie zabrakło innych firm oraz instytucji czy stowarzyszeń, które na szczytny cel wyłożyły niemałe pieniądze, ale wśród ofiarodawców były i są osoby prywatne.

Pieniądze cały czas są zbierane. Do zamknięcia projektu i oddania wszystkich domków potrzeba jeszcze ok. 200 tys. zł. – Naszym statutowym zadaniem jest pomoc niepełnosprawnym osobom, dlatego w przyszłości, gdy skończy się wojna, a nasi obecni podopieczni wrócą na Ukrainę, z pomocy będą korzystali niepełnosprawni Polacy – mówi Maria Król.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamapromienniki
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cała prawda całą dobęTreść komentarza: dureń jesteś. A nawet POjebData dodania komentarza: 28.09.2022, 09:13Źródło komentarza: Limity zużycia prądu. Przychodzi rzecznik rządu do TVP i zaskakuje. Zapowiada poważne zmianyAutor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutę
Reklama
Reklama