Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przygotowało szereg działań mających na celu upamiętnienie i upowszechnienie wydarzeń na Zamojszczyźnie w latach 1942-1943. Projekt „Dzieci – najmłodsze ofiary wojny..." w szczególny sposób skupia się na losie najmłodszych ofiar. Wojny, która skradła im spokojne dzieciństwo - czas beztroskiej zabawy i miłości.
Jednym z wydarzeń projektowych jest Internetowy Konkurs „HASŁO - SYMBOL - UPAMIĘTNIAJĄCE LOSY DZIECI ZAMOJSZCZYZNY".
Zasady konkursu:
- Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16. rok życia
- Rozpoczyna się w dniu 13 czerwca 2022 r. i trwa do 19 czerwca 2022 r., do godziny 17:00
- Zadaniem konkursowym jest: zaproponowanie HASŁA - SYMBOLU - upamiętniającego losy Dzieci Zamojszczyzny
- Komisja konkursowa nagrodzi autora najciekawszej odpowiedzi
- Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 23 czerwca 2022 roku na stronie internetowej Muzeum Arsenał w Zamościu.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie muzeum w zakładce "Dzieci. Najmłodsze ofiary wojny".

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze