Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 10:25
Reklama

Gm. Trzeszczany: Seniorzy uniewinnieni prawomocnie

Prawie 3 lata trwał proces trojga seniorów z Klubu „Platan” w Nieledwi, którzy odpierali zarzuty wójta gm. Trzeszczany. Stanisław Czarnota oskarżył troje seniorów o pomówienia, zniesławienie i poniżenie go w opinii publicznej. Sąd w Hrubieszowie uniewinnił seniorów, sąd w Zamościu utrzymał ten wyrok w mocy. Wójt Czarnota złożył wniosek o kasację do Sądu Najwyższego. Pod koniec marca Sąd Najwyższy postanowił oddalić kasację wójta, jako "oczywiście bezzasadną".
Gm. Trzeszczany: Seniorzy uniewinnieni prawomocnie
Stanisława Paterak, szefowa Klubu Seniora „Platan” w Nieledwi: Nareszcie definitywnie został zakończony proces, który kosztował nas wiele sił i przysporzył wielu stresów.

O konflikcie między wójtem gminy Trzeszczany Stanisławem Czarnotą, a nieledewskimi seniorami pisaliśmy kilka razy, w tekstach: „Seniorzy kontra wójt”, „Czy seniorzy śmierdzą i dużo ważą?” i „Komu brak dobrej woli?”. Na początku marca 2019 r. wójt Stanisław Czarnota wniósł do sądu prywatny akt oskarżenia. Trójce seniorów: Stanisławie PaterakTadeuszowi Kuszowi Józefowi Filipczukowi wójt zarzucił, że pomówili go o niepopełnione czyny i zniesławili. W przekonaniu wójta, to „poniżyło go w opinii publicznej i naraziło na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania stanowiska wójta gm. Trzeszczany”.

Zdaniem wójta Czarnoty zniesławiające i pomawiające go słowa padły w audycji wyemitowanej na telewizyjnym kanale internetowym „Partiot 24”. Wypowiedzieli je Józef Filipczuk, radny gminy Trzeszczany, były piłkarz klubu sportowego Płomień Spartan-Nieledew i członek tamtejszej OSP, a także Stanisława Paterak, szefowa Klubu Seniora „Platan” w Nieledwi oraz Tadeusz Kusz, senior z Nieledwi i były radny gminy Trzeszczany.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tadek co nie lubi obcych mężatek 22.04.2022 18:43
Ta kobieta na zdjęciu wygląda jak małopolska kurator oświaty.

Kurator 22.04.2022 22:05
Wszystkich poucza tyko sama nic nie ....

Telewizja nieledewska 22.04.2022 16:13
Powinni teraz ponownie wystąpić w tej telewizorni i ogłosić s u k c e s. Bo chyba o to im chodziło jak zasiedli przed kamerami celebryci ze srebrnymi skroniami.

Świecki klubowicz senior. 22.04.2022 10:45
A czy mieszkańcy zgadzali się z tym żeby starostwo pod kierownictwem Anety Karpiuk kupiło za pieniądze publiczne kielich mszalny dla zakonników z małego kościółka. Nie wierzycie wystarczy wejść na BIP starostwa. Zapytania i odpowiedzi dla radnych.

Uoijjgf 22.04.2022 07:27
Śmiech katolicy, jeszcze dobrze nie minęły a wy już tutaj jak poganie się kreujecie.To ma wasz wymiar!!!

Wazelina 21.04.2022 20:59
Obiektywnie pytam czy ten klub jest zarejestrowany w KRS bo w internecie nie znalazłam. A może nie mają czasu bo działają.

Fakt 21.04.2022 22:40
Oni mają uprawnienia do działalności kulturalnej bez ograniczeń słyszałem gdzieś że zdobyte na Śląsku więc po co się mają rejestrować w KRS. Strata czasu.

jk 21.04.2022 19:57
Zgniłe kartofle tyle jest warte jest wasze pisanie.Sami nieudacznicy do tego sługusy. zapłaci za to z prywatnej kieszonki tym razem :)

Koalicja PSL i Solidarnej Polski 21.04.2022 20:38
A za twoją panią zapłacą mieszkańcy powiatu

Spokój 21.04.2022 21:08
Może i zapłaci, ale mina pani P była bezcenna jak się dowiedziaka że powstał drugi klub seniora do tego zarejestrowany

Rechot żaby 22.04.2022 06:24
Czy to ten sam Tadeusz co czyta w kościele w Nieledwi a swego czasu pomykał skuterkiem po pijaku i niedobra policja go zatrzymała?

Odskocznia powiatowa 21.04.2022 10:29
A może niech Parol napisze o przegranej starosty z Panem Marciniukiem kierownikiem PUP, no chyba,że zabronili mu bo reklam i życzeń nie zamówią.

Olo 21.04.2022 11:11
O kilkunastu osobach które zostały zwolnione lub zwolniły się same w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie lub jednostkach mu podległych - patrz Dyrektor PZD Hrubieszów!!!! O przegranej Pani Starosty w I instancji w Sądzie Pracy w Zamościu, gdzie według wyroku ma zapłacić Gminie Trzeszczany odszkodowanie

Olo 21.04.2022 11:48
O tym że według wyroku Sądu i instancji umowa o pracę z Dyrektorem PUP Panem Marciniukiem nigdy nie została rozwiązana, co oznacza, że należy mu się wynagrodzenie za czas kiedy nie pełnił obowiązków dyrektora. Oczywiście w ramach uczciwości należy napisać, że wyroki nie są jeszcze prawomocne, bo pozostała apelacja, ale co jeżeli w apelacji wyrok się nie zmieni. Kto za to zapłaci? Odpowiedź: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie ( Powiat Hrubieszowski), czyli my wszyscy drodzy obywatele!!! A przy okazji jak tam sprawa zwrotu dotacji w kwocie czterech milionów. Nie zapominajmy o odsetkach w kwocie dwóch milionów!!!! Jaki z tego wniosek? Każdy niech wyciągnie go sam, bo pomimo niezbyt wyszukanej propagandy chyba każdy potrafi logicznie ocenić to co się dzieje. I jeszcze jedno. Chodnik w Mołodiatyczach ( ten ze starej kostki) to może być nowy ( z wyłączeniem nawierzchni z kostki brukowej) a nie nowoczesny jak wskazuje propaganda facebookowa. No chyba że ta " nowoczesność" jest tak ukryta , że trudną ją dostrzec. p.s. Co poza kawałkiem chodnika i drogi w jednej gminie ( na terenie Powiaty Hrubieszowskiego mamy ich osiem) zrealizowano w zakresie inwestycji, które mają realny wpływ na rozwój powiatu? Zarządzanie powiatem polega na jego zrównoważonym rozwoju, ale to trzeba zrozumieć. Zrozumieć to, że jedna najmniejsza gmina to nie cały powiat. i jeszcze jedno p.s. Przy zarzadzaniu zasobami ludzkimi trzeba pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Szanuj ludzi to będziesz miał szacunek. Uważaj na ludzi których skrzywdzisz bo ci za to "podziękują" -:)

Zbyszek zwany zerem 21.04.2022 16:33
Ten Olo to ma wiedzę. Faktycznie jest sporo takich kwiatków jak rozpoczęte burzenie zabytkowego budynku w Podhorcach gmina Werbkowice a sprawa zakopanych śmieci w Strzyżowie. Powiat swego czasu zasłynął z tego śmietniska. A oznakowanie kawałka drogi w Trzeszczanach , p po ziomek nie współgra ze znakami pionowymi. A co na to policja nie widzi czy nie chce. a co na to mieszkańcy jeżdżący przez Obrowiec. Pewnie potrzeba jeszcze kilku lat aż z y s k a c i e drogę. A zatrudnienie w szpitalu emeryta że straży pożarnej, co na to bezrobotni.Aktywizujcie się i czekajcie na pracę.

Olo 21.04.2022 17:40
A wyłączenie z ruchu pieszego mostu w Trzeszczanach!! Przejście dla pieszych niezgodne z warunkami technicznymi ?? Czy leci z nami pilot? Przy okazji. Szanowni włodarze powiatu. Ogłoszenia trzeciego już przetargu na przebudowę drogi w Nieledwi nic nie da bo taniej nie będzie ?Było trzy kilometry teraz jest dwa a tu wykonawcy chcą ponad trzy miliony. Patrząc na sąsiednie powiaty to można to nazwać dramatem. Dwa kilometry. Toż to szok!!? Powiat Chełmski - dwie drogi po pięć kilometrów. Powiat zamojski - szesnaście kilometrów w jednym odcinku. A to dopiero początek a u nas niestety koniec. A droga Trzeszczany - Drogojowka miała już być uregulowana w zakresie własności gruntu a tu taki psikus i robota stoi . Nie wspomnę o dokumentacji na przebudowę mostu w Szychowicach. Dokumenty są tylko pozwolenia nie ma.? Ale niestety w tym roku czas na składanie wniosków o dofinansowanie już minęło, więc macie rok na poprawienie tego bubla?? Dziwi mnie tylko bierność radnych powiatowych.Ale znając realia to raczej nie powinno dziwić aczkolwiek budzi skrajne emocje. Powodzenia nie życzę bo nie lubię.

Mieszkaniec 21.04.2022 17:57
Dobre!!!!

Zezowate nieszczęście 21.04.2022 18:47
A pani z obsługi rady sama się zwolniła bo ma honor.

Znawca 21.04.2022 18:57
Nie tylko ona. Szacunek dla tych kobiet bo mają większe j..a niż mężczyźni ?? chociaż są i tacy co też mają honor. PZD i wydział komunikacji Szacun!!!

Fakt 21.04.2022 22:27
Plotka miejska niesie że dyrektor Gałecki do szpitala w Tomaszowie kompletuje kadrę lekarzy ze szpitala w Hrubieszowie z tych lekarzy którzy jeszcze pozostali a my przez kogo będziemy leczeni ? przez dyr. Jarosińską? Czy etatowego członka zarządu od covida Barczuka ? Przy wydatnej pomocy krześniaka?. To już jest tragedia ale nie taka zwykła lecz cudowna bo dla dobra mieszkańców.

Problemy ze słuchem 21.04.2022 22:57
Miał być dr Górski a wyszła pseudo góralka.

A miało być tak dobrze, po "amerykancku" 22.04.2022 11:11
A jakoś radni-bezradni nie mają nawet poczucia wstydu za to, jak traktowani są pracownicy Starostwa i podległych jednostek. Słowo "HONOR" jest im zupełnie nieznane, więc o czym tutaj pisać.A

Świstak z Nieledwi 22.04.2022 22:15
A to, że nie pracuje już była rzecznik praw konsumenta to prawda czy fałsz. Bo tak ćwierkają wróble w parku koło starostwa naprzeciwko okna starościny. A Wiesiek siedzi i zawija te sreberka.

Jontek 21.04.2022 22:49
Kiepski z matematyki byłem i chyba dalej jestem. Pani Karpiuk CHUCZNIE ogłosiła,że przeznaczy ponad 5 ,,miliony,, na remonty ośrodków zdrowia w Uchaniach i Trzeszczanach a tu wychodzi raptem nieco ponad 3,5 ,,miliony,, To pod którą kreską jest pozostałe 1,5 ,,miliony,,?

Mat 24.04.2022 10:05
Z polskiego też kiepski byłeś... :-(

Wiesław 24.04.2022 16:32
Kiepski czy nie, ale uwaga jak najbardziej słuszna. Czyżby szukanie oszczędności? Skąd rozbieżność? A może 5 mln było tylko lansem i chęcią poprawy wizerunku?

Zły na to wszystko ktoś z PSL 21.04.2022 21:05
O ile wiem tych radnych z PSL jest więcej czemu milczą i tolerują to rozpasanie koalicjanta. Co na to Józef. A bliżej wyborów każdy zechce zostać na tratwie ratunkowej a nusz ktoś rzuci koło ratunkowe bo jak nie to wykopki i obora.

Olo 21.04.2022 21:26
Mam dziwne wrażenie że ta sielanka koalicyjną PSL u z SP szybko się zakończy jak trzeba będzie kogoś (wszyscy wiemy kogo) obciążyć zwrotem dotacji na cztery bańki, a w szczególności odsetkami na dodatkowe dwie. A dlaczego? Bo bierność koalicjanta zostanie bez skrupułów wykorzystana przez opozycję jako niedopełnienie obowiązków ? Spokojnie. Może powoli ale do celu. ?.

Wstyd 21.04.2022 10:07
Czyli można każdego opluwać pod warunkiem,że należy się do klubu Wstyd

Fakt 21.04.2022 22:31
Wstyd to trzeba mieć u tych ludzi takie coś nie istnieje.

Torba 22.04.2022 09:04
A nie "wstyt" agata?

Nie wiedzą co to Wstyd 22.04.2022 09:35
Do torby zapytaj w powiecie jaki wieniec dożynkowy wygrał w Jarosławiu na dożynkach powiatowych a jaki jakaś komisja że starostwa wybrała oczywiście z Mołodiatycz. Wobec pan z KGW chyba ze Starej Wsi to jest wstyd.

Torba 22.04.2022 10:05
A co to ma do analfabetyzmu agaty?

Fakt 22.04.2022 16:29
Ty z wc popatrz lepiej na siebie a raczej na swoje niedoskonałości zarówno w logicznych wypowiedziach jak i poprawnej pisowni bo żeby komuś wytykać to trzeba samemu być w porządku.

Chyba torebunia Teletubisia 23.04.2022 12:38
Torba dobrze że w kupie siła, jeden przeczyta, drugi napisze przydałby się jeszcze ktoś od logicznego myślenia ale cudów nie oczekuję.

Hahahaha 22.04.2022 21:29
Wstyd to na sesjach jest....dukanie, składanie zdań na poziomie dzieci z pierwszych klas podstawówki ?

Yyyyyy, eeee, yyyyy 22.04.2022 23:29
Torba proponuję zacząć od siebie i od swoich kolegów, bo gdyby poszukać tu i tam okaże się, że dla nich problemem jest poprawne napisanie nazwy miejscowości z której pochodzą ??? a w ostatnim wpisie komuś marzyło się morze....ale tyle potraficie, śmiać się z kogoś, widocznie łatwiej przychodzi wam przełknięcie własnych braków ??

Torba 23.04.2022 09:41
Ale boli, ale boli... ???

Yyyyyy, eeee, yyyy 23.04.2022 10:13
Chyba tylko ciebie. ??? Wzbudzasz we mnie tylko śmiech i politowanie. Z tą twoją wybiórczą moralnością ?

Dron 23.04.2022 10:42
Miało boleć, co nie. Aż mi w gardle zaschło, ?

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Teraz widać kto tak naprawdę dba o polskie rolnictwo. Dobrze, że p. Tuskowi przy udziale Konfederacji udało się zablokować 5ke dla zwierząt, bo było by w Polsce to samo co w Holandii, że likwiduje się hodowle zwierzęce, bo trzeba w krótkim czasie ograniczyć o 1/3 liczbę sztuk bydła.Data dodania komentarza: 07.07.2022, 09:53Źródło komentarza: Pow. hrubieszowski: Rolnicy protestują. "Niech Sasin weźmie to zboże i zabierze do Afryki!"Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]
Reklama
Reklama