Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 02:01
Reklama

Antywirusy wykradają dane bankowe. Usuń, zanim stracisz pieniądze!

Aplikacje, które miały chronić smartfony przed zagrożeniem, same się nim okazały. Wykradają informacje bankowe, a w konsekwencji mogą prowadzić do uraty pieniędzy.
Antywirusy wykradają dane bankowe. Usuń, zanim stracisz pieniądze!
Autor: iStock

Analitycy z Check Point Research wzięli pod lupę aplikacje dostępne w sklepie Google Play. Ich badania potwierdziły, że aż sześć programów antywirusowych zostało stworzonych po to, żeby wykradać dane logowania do bankowości internetowej. Użytkownicy, którzy szukali ochrony dla swoich urządzeń, mogli paść ofiarami oszustów.

„Aplikacje te udawały oryginalne rozwiązania antywirusowe, podczas gdy w rzeczywistości pobierały i instalowały program Android Stealer o nazwie Sharkbot” – czytamy w raporcie.

O jakie aplikacje chodzi?

Wyróżniono sześć programów, które łącznie zostały pobrane kilkanaście tysięcy razy. Co ciekawe, aplikacje te mają wbudowaną zdolność do ignorowania użytkowników z Chin, Indii, Rumunii, Rosji, Ukrainy lub Białorusi. Te oprogramowania dostępne były pod nazwami:

1. Atom Clean-Booster

2. Antivirus Super Cleaner

3. Alpha Antivirus

4. Powerful Cleaner

5. Dwie wersje program Center Security – Antivirus

Usuń ze swojego smartfonu

Eksperci wyodrębnili trzy konta, które rozpowszechniały szkodliwe aplikacje. Istnieje podejrzenie, że mogą one nadal utrzymywać zagrażającą aktywność w sieci. Podejrzane działanie tych programów zostało przez analityków niezwłocznie zgłoszone do Google. Nie są one obecnie dostępne do pobrania w sklepie Play, jednak wskazane jest sprawdzenie, czy nie zostały zapisane w pamięci naszego urządzenia. W takim wypadku trzeba je samodzielnie usunąć.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama