Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:10
Reklama

Gmina Krasnobród: Wiosenne spotkania z Konopnicką i romantyzmem

Krasnobrodzki Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych z województwa lubelskiego do wzięcia udziału w IX Konkursie Recytatorsko-Plastycznym „Wiosenne spotkania z Marią Konopnicką i Romantyzmem Polskim”.
Gmina Krasnobród: Wiosenne spotkania z Konopnicką i romantyzmem
Autor: Fot. Ilustracja z książki "Na jagody" M. Konopnickiej.

Z racji tego, że ustanowionymi przez Sejm Patronami 2022 r. zostali Maria GrzegorzewskaMaria KonopnickaIgnacy ŁukasiewiczJózef MackiewiczWanda RutkiewiczJózef Wybicki oraz Romantyzm Polski, tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Wiosenne spotkania z Marią Konopnicką i Romantyzmem Polskim ”. 

Prace plastyczne i zgłoszenia do konkursu recytatorskiego należy przesłać w terminie do 25 marca na adres Krasnobrodzkiego Domu Kultury (ul. 3 Maja 26, 22-440 Krasnobród). W sprawie szczegółów można pytać Mariolę Kawecką lub Marzenę Mazurek (tel. 84 660 71 17).

Udział w konkursie mogą wziąć: dzieci i młodzieży z terenu województwa lubelskiego – uczniowie szkół podstawowych. Prace i recytacje zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III,  kl. IV-VI i  kl. VII-VIII. 

Konkurs recytatorski został podzielony na dwa etapy: wstępny (przeprowadzony w danej placówce, gdzie uczestnicy zaprezentują jeden wiersz i dowolny fragment prozy Marii Konopnickiej, bądź autorów Romantyzmu) i finałowy (każda placówka może zgłosić maksymalnie 2 recytatorów z każdej kategorii wiekowej). Finał odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury 1 kwietnia o godz. 10.30.

Z kolei prace plastyczne nieprzekraczające formatu A2, opisane zgodnie z załączoną metryczką należy przesłać do Krasnobrodzkiego Domu Kultury w terminie do 25 marca. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczysty finał konkursu na 1 kwietnia.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama