Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 05:41
Reklama

Przyjechał z Tczewa. I kradł aż wpadł

Dwa razy w ciągu dwóch dni zamojscy policjanci zatrzymywali 31-letniego mieszkańca Tczewa na Pomorzu. Odpowie za kradzieże dokonane w marketach w Zamościu i usiłowanie włamania do sklepu Łabuniach.
Przyjechał z Tczewa. I kradł aż wpadł
Mężczyzna był zatrzymywany przez policję dwa razy. Teraz już nieprędko odzyska wolność.
Autor: Fot. KMP Zamość

Do pierwszego spotkania mężczyzny z zamojską policją doszło w poniedziałek (22 listopada). 31-latka zatrzymali ochroniarze z marketu na ul. Lwowskiej, gdy z siatkami wypełnionymi różnymi towarami usiłował wyjść omijając kasy i nie płacąc za sprawunki. Ze sklepowych półek zabrał zabawki, artykuły spożywcze, alkohol, słodycze, odzież i kwiaty doniczkowe. Wszystko to było warte blisko 2,2 tys. zł. 

Gdy złodzieja przekazano policji, wyszło na jaw, że to nie jest jedyna kradzież dokonana przez 31-latka w Zamościu. Bo tego samego dnia, kilka godzin wcześniej ze sklepu przy ulicy Jana Pawła II ukradł artykuły spożywcze, przemysłowe, alkohol i zabawki na prawie 1,3 tys. zł.

W obu przypadkach skradziony towar wrócił na sklepowe półki. Mieszkaniec Tczewa spędził noc w policyjnym areszcie, później usłyszał zarzuty i wyszedł na wolność. Ale nie cieszył się nią długo.

Tego dnia wieczorem policja dostała informację o włamaniu w Łabuniach. Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś na tyłach budynku wybił szybę w oknie. Policjanci zorientowali się, ze złodziej nie wszedł do środka, bo powstrzymały go kraty w oknie. Sprawca próbował też pokonać drzwi banku znajdującego się w tym samym budynku, ale również nic nie wskórał.

– W czasie, gdy grupa dochodzeniowo-śledcza wykonywała czynności procesowe, policjanci z Łabuń zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem osoby, która dokonała przestępstwa. Penetrując okolice na oddalonym kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia przystanku zauważyli mężczyznę ze świeżymi skaleczeniami na rękach – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mężczyzna mówił, że czeka na busa, ale swoich skaleczeń w żaden racjonalny sposób nie umiał wyjaśnić. A gdy został wylegitymowany, okazało się, że to ten sam 31-latek z Tczewa, który kilka godzin wcześniej opuścił mury komendy. Został więc zatrzymany do wyjaśnienia.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na przedstawienie mężczyźnie zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia drzwi banku. Tym razem 31-latek szybko na wolność nie wyjdzie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Podejrzany pędzi w zakładzie karnym najbliższe 3 miesiące.

– Grozi mu surowa kara, ponieważ odpowie w warunkach recydywy. Wcześniej był już karany za włamania, za co odbywał karę pozbawienia wolności – podsumowuje Krukowska-Bubiło. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kurator z powołania 26.11.2021 15:28
hahah Meneli z Polski, a raczej ludzi bez perspektyw, o których państwo dawno zapomniało wysyłamy na zachód bo Polska im nic nie daje, a tam im płacą za obrabianie marketów, polscy biznesmeni tworząc zorganizowane grupy które dowożą pod markety. Dziwne ze z pomorza n za*** lubelszczyzny trafiają hahahha

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama