26 października WSA w Lublinie uchylił rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody lubelskiego. Wyrok dotyczy trzech uchwał Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego. Pierwszą podjęto w sprawie przyjęcia rezygnacji dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie, Dariusza Gałeckiego i odwołania go ze stanowiska. Drugą w sprawie powierzenia obowiązków dyrektora SPZOZ Alicji Jarosińskiej, a trzecią w sprawie przyznania jej wynagrodzenia. Wojewoda lubelski uznał, że uchwały podjęte 13 kwietnia przez władze powiatu są nieważne, bo w posiedzeniu zarządu nie brał udziału Tomasz Ożóg, a był wówczas pełnoprawnym członkiem zarządu powiatu. Tymczasem starosta hrubieszowski i pozostali członkowie zarządu powiatu uważali, że radny Ożóg skutecznie zrezygnował z tej funkcji.
Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze