Znalazł się tam, gdzie nie powinien, zachował nie tak, jak na sympatycznego gryzonia przystało. I tak o bobrze, który w Żernikach zaatakował krowy zrobiło się głośno w całej Polsce.
W poniedziałek 14 czerwca ok. godz. 15 dyżurny KPSP w Tomaszowie Lubelskim otrzymał informację, że na terenie jednej z posesji w Żernikach (gm. Ulhówek) bóbr wtargnął do zagrody dla bydła. Zwierzak był agresywny, atakował krowy.
Na miejsce został skierowany zastęp jednostki ratowniczo-gaśniczej. Strażacy mieli chwytak i metalową klatkę. Udało się im bobra wypłoszyć i do tej klatki zagonić. Nie było sytuacji, aby bóbr atakował ludzi.
Bóbr został przekazany do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Lub. na obserwację pod kątem stwierdzenia wścieklizny.
Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-cz-2-1772807068-39.jpg)
![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-1772805579-6.jpg)










![Ujazdów: Kierowca miał 2, pasażer 3 promile. Zaliczyli zjazd do rzeki [ZDJĘCIA] Ujazdów, 1 marca 2026. Pijany kierowca audi wjechał do rzeki.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-ujazdow-kierowca-mial-2-pasazer-3-promile-zaliczyli-zjazd-do-rzeki-zdjecia-1772445196.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze