Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:12
Reklama

Zamość: Drugie życie Grotexu (TYLKO W GAZECIE)

Jak jeden post na portalu społecznościowym wywołał lawinę dobrych uczynków, a niewielka pizzeria ożyła w czasach kryzysu.
Zamość: Drugie życie Grotexu (TYLKO W GAZECIE)
Grotex, jak cała branża gastronomiczna, odczuł skutki kryzysu spowodowanego epidemią. Restauracja miała też "pod górkę" z powodu remontu na Placu Stefanidesa, który właściwie odciął dojazd na Stare Miasto. Klientom jest tam trudno dotrzeć nawet pieszo.

Ostatnio interes szedł słabiutko. I nagle, z dnia na dzień klienci zaczęli oblegać jedną z najstarszych w Zamościu pizzerii, niewielki rodzinny lokal przy rozkopanym, bo remontowanym placu Stefanidesa. – Stało się coś niezwykłego, pięknego. Dziękujemy! – zapewniają właściciele Grotexu.

We wtorek, 30 marca jak co dzień przyszli rano do pracy. Zakupy były zrobione. Czekali na klientów, którzy zadzwonią, by zamówić pizzę. I telefony się rozdzwoniły, jeden po drugim, później kolejny i kolejny, a po nich całe mnóstwo innych. Wszyscy chcieli pizzę. – Byliśmy zdezorientowani, kompletnie zaskoczeni, a ludzie zaczęli wyjmować swoje smartfony i pokazywać nam, co się stało – opowiada nam Karol Krupa, który wspólnie z żoną Teresą prowadzi od blisko 30 lat pizzerię Grotex.

Całą tę wzruszającą historię poznasz tylko czytając papierowe i e-wydanie Kroniki Tygodnia.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamościanka 18.04.2021 15:51
Wspaniałe małżeństwo, pyszna pizza,moja ulubiona - z kapustą!

Anonim 07.04.2021 21:11
Fajna akcja ,ale wszyscy przedsiębiorcy którzy wynajmuja lokale wzdłuż placu Stefanidesa są odcięci od świata, mają problemy finansowe ,a nasi urzędnicy uważają ,że mamy pomoc od państwa przecież,ale przecież będzie pięknie ,tyle milionów przeznaczaja na remont ,a ludzie wykończą się ,bo ciężko było wspomóc ludzi ,lepiej nakrasc dla siebie.

bywalec 07.04.2021 19:10
Pizza jest ok, miejsce od lat funkcjonuje na starówce więc dobrze, że ktoś o nim napisał i zrobił się ruch. Niech pracują i zarabiają, tak to przecież powinno wyglądać.

Zamoscianka 07.04.2021 14:30
Właściciel kamienicy na starówce w ktorej ma placki podobne do pizzy zle stoi? Potrzebuje wsparcia ,a sam obnizyl czynsz za wynajm ludziom, ktorzy od niego wynajmuja?

Ex wyborca pawlowskiej 07.04.2021 01:58
Jedyne co zaszkodziła to ta Pawłowska zdrajczyni, dla niej tylko wilczy bilet

JanSobiePan 06.04.2021 17:33
Brawo Wy.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama