Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:00
Reklama

Hrubieszowskie rzeki wzbierają (TYLKO W GAZECIE)

Poziom wody w Bugu, Huczwie i Wieprzu wzrasta, ale zagrożenia powodzią na razie nie ma - zapewnia Regionalny Zarząd Gospodarski Wodnej w Lublinie.
Hrubieszowskie rzeki wzbierają (TYLKO W GAZECIE)
4 marca Powiatowy Zarząd Dróg w Hrubieszowie wyłączył z użytkowania zagrożoną zalaniem Huczwostradę.

Po ostatnich roztopach poziom wód we wszystkie rzekach na Zamojszczyźnie jest strefie stanów wysokich. Na Bugu i Wieprzu poziom wód nie sięga stanów alarmowych. Gdzieniegdzie zbliża się do stanów ostrzegawczych. W okolicach Gozdowa (gm. Werbkowice) poziom wody w Huczwie przekroczył stan alarmowy.     

- Na Wieprzu stan ostrzegawczy został przekroczony tylko w Krasnymstawie. Ale tam występuje niewielki wzrost dobowy lustra wody . W ciągu ostatniej doby  podniosło się ono o około 3 cm. W okolicach Zwierzyńca i Szczebrzeszyna nic niepokojącego się nie dzieje. Tam Wieprz pozostaje w strefie stanów wysokich - informuje Jarosław Kowalczyk rzecznik prasowy  Regionalnego Zarządu Gospodarski Wodnej w Lublinie.

Więcej o sytuacji hydrologicznej przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama