Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 20:29
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Edukacja: Porozumienie o współpracy UPZ i ZS nr 2

Uczelnia Państwowa w Zamościu objęła patronatem klasę kształcącą w zawodzie technik mechanik w Zespole Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. To tylko jeden z elementów porozumienia, jakie uczelnia zawarła ze szkołą.
Edukacja: Porozumienie o współpracy UPZ i ZS nr 2
Podpisanie porozumienia między UPZ a ZS nr 2 odbyło się 22 stycznia w rektoracie Uczelni Państwowej w Zamościu.

Autor: Fot. UPZ

Umowa o współpracy daje szkole nie tylko prestiż, ale przede wszystkim sporo praktycznych korzyści. Dzięki porozumieniu, uczniowie ze Szczebrzeszyna kształcący się w zawodzie technik mechanik będą mieli możliwość poznania urządzeń i maszyn, na jakich kształcą się studenci kierunku mechanika i budowa maszyn UPZ. Zaplanowano również przeprowadzenie cyklu zajęć z nauk technicznych i informatyki dla młodzieży.

- Nasza uczelnia w każdym miejscu i każdym czasie realizuje swoją misję, jaką jest kształcenie młodzieży i zatrzymanie jej tutaj, w regionie, który młodych i wykształconych ludzi bardzo potrzebuje. Myślę, że takie inicjatywy, jak ta dzisiaj podpisana, dają szansę młodzieży na rozwój, na postrzeganie swojej małej ojczyzny, jako szansy na lepszą przyszłość  - mówi dr hab. Andrzej Samborski, rektor Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

- Dla Zespołu Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie jest to bardzo ważna chwila. Łączymy wielkie nadzieje związane ze współpracą z tak prężnie rozwijającą się Uczelnią naszego regionu. Ważne jest aby szczególnie teraz, gdy przed oświatą stoją bardzo wielkie wyzwania i trudności umieć zbudować lokalną koalicję, żeby powstał ten efekt synergii  - ocenia Małgorzata Piłat, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im.  dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie.

Dzięki porozumieniu, dla uczniów ZS nr 2 w Szczebrzeszynie otwierają się możliwości udziału w wybranych wykładach na uczelni, konferencjach i sympozjach organizowanych przez Uczelnię oraz imprezach organizowanych przez UPZ dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie będą mieli też możliwość zgłębiać nowości techniczne i mechaniczne dzięki współpracy z funkcjonującymi w Instytucie Techniczno-Informatycznym UPZ studenckimi kołami naukowymi.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama