Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:00
Reklama

Hrubieszów: Uczennica Staszica laureatką Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego 2020!

Izabela Mrozowska, drugoklasistka liceum im. St. Staszica w Hrubieszowie z powodzeniem wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego. Zajęła II miejsce i zdobyła tytuł laureatki.
Hrubieszów: Uczennica Staszica laureatką Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego 2020!
Autor: Fot. LO im. Staszica w Hrubieszowie

Konkurs z został zorganizowany przez Moskiewski Departament Edukacji i Nauki. W edycji 2020 wzięło udział 2 tysiące młodych ludzi z 5 kontynentów, 30 państw i 79 miast. Większość stanowili uczniowie z Białorusi, Serbii, Bułgarii, Włoch, Kazachstanu, ale nie zabrakło też uczestników z Australii czy Kanady, a także Polski. Rywalizowali w siedmiu kategoriach.

Hrubieszowskie liceum reprezentowała m.in. Julia Korneluk w kategorii „Znawcy języka rosyjskiego, historii i kultury Rosji”, a także jej koleżanka z klasy Izabela Mrozowska, która zaprezentowała swoją interpretację fragmentów z książki „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” autorstwa noblistki Swietłany Aleksijewicz. 

Obie uczennice dały z siebie wszystko, ale tylko ta druga, zdaniem jury, zasłużyła na nagrodę. Iza zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł laureatki konkursu, Julia musiała zadowolić się tytułem finalistki.

Obie uczennice przygotowywała do konkursu ich nauczycielka języka rosyjskiego Neonila Pawluk.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
twierdzę 11.01.2021 12:33
Trzeba doceniać pracę uczennicy.

Edward 11.01.2021 11:34
Trzeba karać więzieniem za naukę tego parszywego języka, języka którego usłyszenie na ranem oznaczało śmierć lub wieloletnie zasłanie na nieludzką ziemię.

Malina 11.01.2021 11:50
Edward sprawdz czy wszystkie tabletki dzisiaj lyknoles. Kilka chyba nie weszlo.

Edward 11.01.2021 12:32
A Ty śmierdząca onuco z Olgino co dzisiaj piłaś?.

IT 11.01.2021 09:24
A co z angielskim? Rosyjski dajcie spokój kto tego się uczy. Akcja propagandowa Ruskich ten festiwal.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama