Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 12:37
Reklama

Zawiślak znów z PiS. Ważna każda szabla

Poseł Sławomir Zawiślak zawieszony w prawach członka PiS za to, że nie brał udziału w głosowaniu nad projektem ustawy tzw. Piątki dla zwierząt, jest znowu pełnoprawnym członkiem partii.
Zawiślak znów z PiS. Ważna każda szabla

17 września odbyło się sejmowe głosowanie w sprawie projektu zmian w ustawie o ochronie dla zwierząt nazywaną także „ustawą futerkową”. Aż 35 członków Zjednoczonej Prawicy, w tym posłowie Solidarnej Polski, zagłosowało przeciwko planowanym zmianom, a 15 posłów „Porozumienia” wstrzymało się od głosu. Wtedy Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zawiesił w prawach członka partii 15 posłów PiS, wśród nich Sławomira Zawiślaka, który nie brał udziału w głosowaniu.

W końcu propozycje zmian w ustawie trafiły do sejmowej "zamrażarki", ale posłów nie odwieszano. Trwali w tym dziwnym stanie wiele tygodni. Ostatnio 13 posłów PiS odwieszono. Bo znowu są potrzebni. Tłumaczył to mediom Marek Suski, wiceprzewodniczący klubu PiS.

 – Nadchodzą kolejne posiedzenia Sejmu, są ważne ustawy, będzie przyjmowany wkrótce budżet. Zawieszenie jest formą pewnego rodzaju ostrzeżenia, pewnej kary za złamanie dyscypliny, ale jak wiadomo kary mają swój czas – wyjaśniał Suski. Dodał także, że PiS nadal ma w Sejmie większość.

Jednak dwóch „rebeliantów” wówczas nie odwieszono. Chodzi o posłów Lecha Kołakowskiego i Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Obaj zapowiadali nawet ewentualne odejście z partii. Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński ostatecznie w tej sprawie... zmiękł. „Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego z dnia 18 listopada 2020 umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS" – napisał na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. „W związku z tym wygasa decyzja prezesa z dnia 17 września 2020 r. o zawieszeniu w prawach członka Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego”.

Tyle. Widać, że partyjne młyny mielą powoli i nikomu nie muszą się ze swoich decyzji tłumaczyć. Ale bez posłów trudno jednak rządzić.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama